Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szikralátás mitől lehet?

Szikralátás mitől lehet?

Figyelt kérdés
Tudom egyik tünete lehet a toxémiának,ezt átéltem előző terhességemnél.Viszont nem terhes állapotban is elő szokott fordulni velem és most hogy a második babámat várom(32hetes vagyok) is előfordult egy-kétszer.Vérnyomásom 110,vizelet rendben és nem is vizesedem.Semmi bajom nincs.De akkor mi okozhatja??Hirtelen helyváltoztatás??Volt valakinek ilyen?
2014. máj. 4. 11:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Mi az a szikralátás?
2014. máj. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Ditta323 ***** válasza:
100%
Az amikor vibrálódzó pöttyöket lát az ember. Ha jól tudom. Amúgy lehet magas vérnyomás, hirtelen áll fel az ember, migrénes fejfájás előjele stb...
2014. máj. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Ditta323 ***** válasza:
terhesség alatt toxaemia is lehet
2014. máj. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szules elott par nappal nekem is volt. Nagyon megremultem. En nem voltam toxemias, vegig jo volt a vernyomasom. En ugy irnam le, mintha csillagszoroba neztem volna. Ma sem tudom, miert volt.
2014. máj. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
17+5 hkm vagyok. Nekem is szokott ilyen lenni. A vérnyomásom tökéletes. Nekem ezt a szikralátást iszonyatos fejfájás követi mindig... szóval nekem ez a migrén előjele.
2014. máj. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is a migrént szokta közvetlenül megelőzni, és sokkal gyakrabban van terhesség alatt mint amúgy (most várom a harmadik babámat, szóval már volt lehetőségem kitapasztalni).


Viszont, arra gyanakszom, hogy terhesség alatt a hirtelen vércukor-szint leesés is előidézheti. Onnan gondolom, hogy míg nem terhesen csak az azonnal, egy húzóra sok (minimum fél liter) víz megivása segített, illetve egy panadol, addig terhesség alatt az is jót tesz, ha a pohár folyadék után gyorsan eszem pár falat olyan kaját, ami felemeli a vércukrot (csoki, keksz), majd utána valami normálisat is.

2014. máj. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen,pont így vagyok vele,mint Te kedves utolsó. :)
2014. máj. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
gyomor vagy májtájéki panaszod, fájdalmad nincs? mert a hellp szindrómának is ez az egyik tünete. nagyon ritka (viszont nagyon veszélyes). valószínűleg nem ez van neked, de ha fáj a jobb bordaíved alatt vagy a gyomrod inkább nézesd meg.
2014. máj. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Nem,nincs semmi egyéb tünetem.eredményeim jók,nem fáj semmim.És ez a dolog nem minden napos nagyon ritkán jelentkezik...
2014. máj. 5. 18:57

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!