Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ettem pár szem rumos csokigoly...

Ettem pár szem rumos csokigolyót ma. Alkoholtartalma 2,4. Tényleg ekkora gond ha csokit eszek terhesen, vagy ha ilyen konyakos alkoholos csokit pár szemet néha? Bajt okoztam?

Figyelt kérdés
2014. máj. 8. 12:55
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
sőt szénsavas üdítőket is iszom.de ásványvízből csak a savasat tudom meginni.Ezek miért vannak tiltólistán?
2014. máj. 8. 12:56
 2/12 anonim ***** válasza:
0%

Még volán mögé sem ülhetsz, ha megeszel 1-2 konyakmeggyet. Akkor szerinted?


A másik nem tilos, de a szénsav szétmarja a fogad, ami egyébként is romlékonyabb terhesség alatt, illetve bánthatja a gyomrot.

2014. máj. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem okoztál olyan nagy gondot,ezek inkább szoptatáskor kerülendök.
2014. máj. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Vilcsianyuja ***** válasza:

1-2 szem biztos nem árt, de azért legközelebb valami alkoholmentes nasit keress, abból nem lehet baj :)

Ha a szénsavas víz nem okoz panaszt (nem magas a gyomorsavad, nem küzdesz puffadással), akkor nyugodtan idd azt. De a szénsavas üdítőket nem lenne baj, ha hanyagolnád, azok csak cukor és "E" adalékok tömkelege.

2014. máj. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
én azért egy két konyakmeggy után még beülök a volán mögé.eddig sem volt baj na de nem mintha mindennap ilyet ennék.
2014. máj. 8. 13:15
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Ne lepődj meg, ha egyszer elveszik a jogsidat! Ha nem tudnád, ZERÓ TOLERANCIA van érvényben és a konyakmennytől is bizony elszíneződik a szonda!
2014. máj. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Alkoholos csokit kerulom azota, amióta tudom, hogy terhes vagyok.

De szénsavas üdítőt iszom én is. Leginkabb tonicot citromkarikaval. Gyomrom nem rossz tole. Fogat amugy is én tobbszor mosok egy nap.

2014. máj. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
74%

Második terhességem.

Nagyon sokszor iszok és ittam az elsőnél is szénsavasat. Semmi baj nem lett tőle, sőőőőt a fogaim sem rohadtak ki! Szoptatáskor nem javasolják.

Rumos csokigolyó... Úúúú... Imádom. És szoktam enni azt is, napi pár szemet ... 10-et kb (csokifüggő vagyok most, h terhes lettem ) . Ha megihatsz terhesen 1 pohár bort, akkor ezzel nem okozol bajt!

2014. máj. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
74%
Hagyjuk már ezt, hogy egy hülye rumos csokit nem lehet megenni. Nem egy üveg konyakot ivott meg a kérdező. Én terhesen napi 1 kis csokit simán megettem (szamba, bohóc, ilyesmi), mert ebéd után kívántam a csokit. Semmi bajom nem lett. Mértékkel mindent lehet, ami nem káros (alkohol, cigi stb... nyílván nem)
2014. máj. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
én is kívánom az édességet, sőt chipset is szoktam enni rendes étkezés után.joghurtot is ami esetleg gyerekeknek van kis finomság olyat is.gyerekkorom óta édesség mániás vagyok.persze nem viszem túlzásba eszek gyümit , zöldséget is.a szalámit magában imádom, minden fajtát.arról is azt hallottam hogy nem szabad.miért ne?Nekem azt mondta a védőnőm mindent ehetek amit megkívánok vagy jól esik.
2014. máj. 8. 15:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!