Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg köteles vagyok ilyen...

Tényleg köteles vagyok ilyen papírt is odaadni munkáltatónak?

Figyelt kérdés
Második babámat várom. Veszélyeztetett terhes vagyok. Jelenleg még gyeden vagyok fiammal. De a veszélyeztetettség miatt táppénzre vett az orvos. A táppénzes papírt be küldtem munkahelyre amin szerepel a 9-es kód. Munkahelynek hetekkel ezelőtt írásban bejelentettem várandós állapotomat. Szerettem volna kivenni szabadságom, de nem adták ki és semmilyen papiromat Bem voltak hajlandóak aláírni. Meg a családi adokedvezmenyes papírt sem. Most kaptam emailt munkahelyről hogy nem eleg nekik a terhesség tényét igazoló nőgyógyászati papír amit küldtem es a táppénzes papír. Nekik kell a veszélyeztetettséget igazoló orvosi leletem hogy mi alapján vett engem az orvos táppénzre. Szerintem nincs közük ahhoz az orvosi leletemhez amin rajta a baba mérete, eredménye és az én súlyos, vérnyomásom stb. Vagy igen? Nem eleg a munkahelynek a táppénzes papír meg a nőgyógyász által irt igazolás? A háziorvos nem írhatja csak ugy ra táppénzes papírra a 9-es kódot. Az mas hogy a haziorvosnak logikusan bemutattam a veszelyeztetettsegrol szoló leletet.
2014. máj. 8. 18:03
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom...tőlem semmi ilyet nem kértek, egyszerűen szóban bejelentettem a közvetlen főnökömnek, aztán írásban leadtam a munkaügyi osztályon és ennyi...
2014. máj. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A diagnózishoz semmi közük. Irányítsd őket az orvosodhoz.Ő majd fekvilágosítja őket.
2014. máj. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Először is a fizu nélküli szabi megszűntetési kérelmedre nem mondhat nemet. Ez törvény, amikortól benyújtottad (és ha nincs rajta más időpont) a 30. napon megszűnik a fizu nélküli szabi és elkezdheted kivenni a felgyűlt szabit. A lényeg, hogy itt nincs a munkáltatónak mérlegelési joga.

Neked már csak azért is jó lenne ez, mert ha megszakítod a fizu nélküli szabidat és kiveszel pár napot, majd úgy veteted magad tp-re kaphatod a gyed+tp együtt. Azért nem mindegy. Most egyébként mit kértél így a gyed-et vagy a tp? Amúgy meg tényleg semmi közük az orvosi leletedhez!!! Ne hagyd magad!!!

2014. máj. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy olyan papírt kéne olvasgatniuk amin konkrétan a bocsánat, hogy ezt írom, de a puncid, méhed stb állapota van..... SEMMI közük hozzá és egyébként sem orvosok!!!! hogy az alapján mérlegeljék egy ORVOS döntését!

Hívd a munkaügyi központot és mond el mi történt és mit kéne ilyen helyzetben tenni, tuti nem a leletedet odaadni. Legközelebb a 4d uh képet kérik, hogy tényleg van baba a hasadba és nem csak párna????????

Én is veszélyeztetett terhes voltam és nem kért ilyet a munkáltatóm, elég volt a 9-es kóddal a táppénzes papír amit a háziorvos adott a nőgyógyászati javaslat alapján.

2014. máj. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is a második babámmal veszélyeztetett terhes vagyok. Volt barnázásom, emiatt. De a munkahelyemen csak szóltam nem megyek dolgozni, volt problémám, és emiatt lettem veszélyeztetett. Nem közöltem az okot. Szerintem ehhez nincs közük. Miért is bírálnák felül az orvos véleményét??
2014. máj. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nemet mondhat ra, ha azonnali megszuntetest ker, mivelhogy a munkavallalo 30 nappal a tervezett munkabaallas elott koteles jelezni irasban, ha munkaba kivan allni. Gyed mellett tappenzt es szabadsagot is kivenni nem lehet. Vagy egyik, vagy masik. Ha a szabadsag kifizeteset szeretted volna, azt sem lehet.

A tappenzes papiron kivul semmilyen mas papirt nem kell egyebkent leadni, leven hogy nem a munkahely biralja el, hogy jogosult vagy e tappenzre, hanem az OEP, meg akkor is, ha a munkahely esetleg tb kifizetohely.

2014. máj. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. GYED es táppénz jár most egyszerre nekem. Ugy szerettem volna hogy GYED után szabadság es utána kellett volna táppénzre jönnöm. De mivel munkahely megtagadta higy Kivegyem szabi es a családi adokedvezmenyes papírt sem írta alá ezért felhívtam OEP-et mit csinaljak. Ok mondtak hogy akkor jojjek el mar most táppénzre es mellette kapom a gyedet valamint utana a gyest. Valamint hozzátette OEP-es hölgy hogy ezt nem tehette volna meg munkahely. Be lehet panaszolni oket. Most viszont kaptam ezt az emailt hogy nekik kell ez az orvosi papír higy lássák mi alapján vett orvos táppénzre. De akkor ezek szerint el kell fogadjak a táppénzes papírt hisz háziorvos látta sőt a másolatát el is rakta a veszélyeztetettség okáról szoló igazolást.

Mégegyszer köszönöm a válaszaitokat.

2014. máj. 8. 19:45
 8/10 anonim ***** válasza:
Gyes igénylésnél azért majd vigyázz ha mèg tp-en leszel, mert a mák szigorúbban veszi az együtt folyósítást. Ott mindenkèpp kell szabi a tp előtt, hogy legyen gyes+tp. Egyèb esetben nem jár!
2014. máj. 9. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha ragaszkodnak az orvosi papírodhoz, kérdezz rá, hogy a sok latin szóból vajon meg tudnák állapítani, hogy mi a gond????? Feltételezem nem..... az értékeket ki tudnák értékelni? így bizony be kell érjék a háziorvos nekik adott érthető papírjával :)))) De amúgy sincs semmi közük a te magán dolgaidhoz, vizsgálat eredményeidhez....

Sőt nyugodtan mondhatod nekik, hogy beszéljenek az OEP-el, te már megtetted :) és megnyugodhatnak elég a táppénzes papír a háziorvostól.

Felháborít az ilyen munkáltató.......

2014. máj. 9. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Kedves utolsó előtti válaszoló! Köszönöm, hogy figyelmeztettél MÁK szigorúságára. Éppen ezért tegnap személyesen elmentem intézni GYES-t és nem kell megszakitanom a táppénzt hanem ha lejár a GYED kapni fogom a gyest táppénz mellett. Nagyon rendesek voltak velem a hivatalban. Sőt mondták, hogy panaszt tehetek a munkahely ellen amiért a mai napig nem kaptam vissza tőlük a családi adókedvezmény papírt.
2014. máj. 10. 07:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!