Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Amoxicillin-B 1000mg tablettát...

Amoxicillin-B 1000mg tablettát terhesség alatt lehet szedni?

Figyelt kérdés

17hetes kismama vagyok.

Az orvosom nem rendelt, így az aszisztens írt fel gyógyszert.

Szedett valaki ilyet terhesség alatt? Nem árt a babának?


2014. máj. 11. 05:42
 1/6 anonim ***** válasza:
A betegtajekoztato szerint nem szedheto terhesen. A gyógyszerészt nem kerdezted meg?
2014. máj. 11. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mielőtt bármilyen gyógyszert elkezdene szedni, beszélje meg kezelőorvosával vagy gyógyszerészével.

Az Amoxicillin-TEVA tabletta terhesség ideje alatt nem alkalmazható, csak nagyon indokolt esetben.

Az amoxicillin átjut a méhlepényen, és az anyatejben is megjelenik. Bár nem észleltek semmiféle károsító hatást sem az anyai, sem a magzati szervezetre, terhességben és szoptatás ideje alatt - ha az eset súlyossága antibiotikum adást igényel, és a kórokozó érzékeny amoxicillinre - a várható előny/kockázat gondos mérlegelése mellett adható.

2014. máj. 11. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Lehet szedni. Nekem is ezt írták fel amikor gennyes mandulagyulladásom volt, ráadásul 2 dobozzal, 20 hetesen. Attól lehet baja, ha nem kezeled a betegséget amire kaptad.
2014. máj. 11. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én nem terhesen kaptam és két szem beszedése után tiszta sárga lett a bőröm és a szemem. Vissza mentem a dokihoz (helyettes volt) azt mondta szedjem nyugodtan tovább. Nem szedtem, 2 nap múlva vissza jött a saját dokim a szabiból, lementem hozzá még mindig sárga voltam, azonnal küldött vérvételre és mondta, hogy nehogy beszedjek még egy szemet valaha is belőle. Ezt csak azért mondom, hogy inkább kérd ki egy orvos véleményét és ha kell még egyét vagy legalább a gyógyszerésznél kérdezz rá, mint hogy baj legyen.
2014. máj. 11. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
4 vagyok: Félre ne értsed nem a gyógyszerről beszéllek le, mert nagyon nagyon fontos, hogy kezelni kell a betegséget, csak annyit szeretnék mondani, hogy orvossal egyeztetve válassz mindig gyógyszert!
2014. máj. 11. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Assisztens felírhat antibiotikumit? Erdekes... mire kaptad? Az amox. Penicilin, amit lehet szedni terhesseg alatt. Szerintem nincs tobb kismama, aki tobb antibiot szedett be terhesseg alatt, mint en. Hala istennek nem lett baja a babamnak.
2014. máj. 11. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!