Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mik a terhesség első jelei?...

Mik a terhesség első jelei? És ezek mikor jelentkeznek?

Figyelt kérdés
2009. dec. 28. 14:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

például:

elmaradt menstruáció

reggeli rosszullét (sok nőnek egész nap hányingere van, egyeseknek egyáltalán nincs)

gyakori vizelési inger

mell megnövekszik, érzékennyé válik

a méh nagyobbnak érződik

a mellbimbó körüli terület, az anyajegyek sötétebbé válhatnak

folyamatos éhségérzet

nagymértékű fáradtság

szívdobogásérzés (növekvő pulzusszám)


nekem már nem várt mensi előtt jelentkeztek a jelek.

2009. dec. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én nem tudtam hogy terhes vagyok, de iszonyatosan fájtak a melleim, nem kívántam már a cigit(sajnos dohányoztam), és a legfurább de nem állt be a hajam!Puha volt, kezelhetetlen:)Aztán megláttam a teszten hogy miért. Ekkor voltam 5 hetes. 14. hétig borzalmasan rosszul voltam, volt hogy napokig aludtam.

2009. dec. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez is, mint a legtöbb dolog nagyon egyedi tud lenni. Van, aki úgy veszi észre, hogy terhes, hogy émelyeg, van, akinek az étvágya nő meg, van aki akkor kezd gyanakodni, amikor elmarad a vérzése, nekem pl. a cicim fájt nagyon, feszült és hason nem is tudtam aludni. Ez kb. a kimaradt menzesz előtti héten volt.

Olyan is van, akinek az első pár hónapban szinte semmi tünete nincs (legalábbis olyan, ami alapján gyanút fogna), mivel meg is jön neki, nem is émelyeg, nem is hány, nem is feszül a melle. Aztán lehet, hogy csak akkor veszi észre, amikor már nőni kezd a pocija.

2009. dec. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is a cicim lett kemény, néztük is a férjemmel h de jó :), meg menstruáció szerűen görcsölt a hasam, gondoltam is h na megjön, de csak nem akart megjönni. végül mégis csináltam tesztet és azonnal két csík lett. A cicifeszülés már a várt menstruáció előtt volt.
2009. dec. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a válaszokat.
2009. dec. 28. 14:39
 6/7 anonim ***** válasza:

Mi nászúton voltunk, mint utóbb kiderült, akkor már 6 hetes voltam. nekem a cicifeszülés nem tűnt fel, mert amikor megjött előtte mindig feszült, azt gondoltam, hogy most is megfog. Fel is szerelkeztem tamponnal rendesen.

Ami feltűnt: hasmenős voltam mindíg, ott viszont , Tunéziában, ahol mindenki fél a hasmenéstől, nekem székrekedésem volt. Tele voltam pattanással (előtte 10 évvel volt utoljára)és hihetetlen gyorsan nőtt a szőröm(szinte reggeli borotválkozás után már du-ra szőrös lett a lábam).

Azóta is megvannak ezek a tünetek, soha nem volt ilyen ragyás az arcom, csak Tamarin lekvárral tudok már "létezni" és váltanom kellett epilálásra, mert gyorsan szőrösödik a lábam (is), de már nem érném el naponta leszedni. Más tünetem az elején nem volt. Utána kb a 9-10. héten jött a fémes íz a számban. 37 hetes kismami

2009. dec. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

én 6 hetesen tudtam meg, hogy terhes vagyok. Előtte ezeket éreztem:

mellfeszülés, undorodtam dolgoktól, dohányoztam és hányingerem lett tőle, fáradt voltam, (hányni egyszer sem hánytam), menstruációs fájdalmaim voltak, ja, és a legjobb ami volt, az hogy egyfolytában CSUKLOTTAM :D:D:D:D

36 hetes kismami

2009. dec. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!