Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ultrahangos keringési vizsgála...

Ultrahangos keringési vizsgálat: miért kell? Mit tudnak meg belőle? Baj lehet? 35 hetes vagyok.

Figyelt kérdés

Az "Aorta RI" számadat 35 hetesen alacsonyabb, mint a 32 hetes UH-n volt, ez mit jelenthet? Az orvos elég szűkszavú volt, én aggódom.

Nst-re heti 2* kell mennem, ennek is oka lehet, de mi?


2009. dec. 29. 12:11
 1/10 anonim ***** válasza:
A vizsgálat neve flowmetria, így talán könnyebben rá tudsz keresni. Nekem a 35. héttől hetente volt, aztán az uccsó 3 hétben kétnaponta. A babám nem érezte olyan jó magát odabent amennyire a doki "szerette" volna, lassabb volt az áramlás, kicsit alacsonyabb a pulzusszám, ilyenek. nálunk a méhlepény túlzott öregedése miatt volt, 39+5 napra szültem, 10-10es apgarral, makk egészséges a kicsi. a dokid alapos, örülj neki, azért akar hetente kétszer látni, hogy a legkisebb gyanús jelre ( hogy a baba nem érzi jól magát odabent)be tudjon avatkozni. Mondjuk azért felvilágosíthatott volna, utálom az ilyen mufurc dokikat:(
2009. dec. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
azért nézik kap e elegendő táplálékot a kicsi megfelelő e a köldökzsinórban az áramlás ha nem jó általában császár nekem csak 38. héttől nézték és mivel tul vittem 2 naponként!nekem 38 htesen :auri:0.65 aori:0.69acmri:0.71 és ez jó volt neked?
2009. dec. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


A nálunk mért adatok:

32 hetesen Aorta RI: 0,78, ACM: 0,77

35 hetesen Aorta RI: 0,76, ACM: 0,83


Azt sem tudom, hogy ezek pontosan mik?

2009. dec. 29. 13:21
 4/10 anonim ***** válasza:
vérkeringéssel kapcsolatos adat tehát mennyire látja el vérrel,oxigénnel a lepény a babát ha nem megfelelő az áramlás császár!
2009. dec. 31. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi!

Remélem, elég a heti 2 vizsgálat, és nem lesz gond...

2009. dec. 31. 22:07
 6/10 anonim ***** válasza:
minél nagyobb az érték, annál rosszabb, de pont ezért néz hetente 2x hogy időben észrevegye. Nem feltétlenül császár, ez nem a baba életét kockáztató tényező, csupán arra utal hogy jobban érezné magát kint mint bent. Ha erre a következtetésre jut a dokid akkor megindítja a szülést, csak nagyon súlyos esetben veszi ki császárral. Én természetes úton szültem 39+5 napra ilyen emelkedett értékekkel.
2010. jan. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, akkor ezek a számok emelkedett értékek?

Köszi a választ!

2010. jan. 2. 13:28
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen, "enyhén emelkedett", nekem ezt a szót használta a dokim, a 0,6 körüliek a jó értékek. De nincs miért aggódnod, folyamatosan nézik majd és ha baj lenne, megindítják a szülést. Ezek az értékek nem okok a sürgősségi császárra, csak nagyobb odafigyelést igényelsz:)
2010. jan. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
ja, első és utolsó is ugyanaz vagyok:) Minden jót!
2010. jan. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)


Az a baj, hogy nem néztek azóta, csak nst volt. Kedden megyek legközelebb, addig folyamatos izgulás...

2010. jan. 2. 18:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!