Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Második baba nemével titeket...

Második baba nemével titeket is nyúznak a családtagok?

Figyelt kérdés
12 hetes vagyok,de már elegem van. Mióta bkelentettük a hírt,azóta anyósom csak olyan kijelentéseket tesz,hogy "fiú után lánynak kell lennie" meg hogy biztos lány. A párommal ellentétben,aki már most olyanokat mond a fiúnknak,hogy "majd az öcsivel mész ide meg oda"... Komolyan,csak engem frusztrál ez ennyire? Nekem teljesen mindegy,hogy mi lesz,nem képzelgek,nem tervezek,mert annyira felesleges. Nem értem,hogy miért olyan biztosak magukban,mintha legalább belém látnának. Kezd kicsit elegem lenni,már emiatt tényleg alig várom,hogy kiderüljön a neme,legyen végre pont.
2014. máj. 26. 06:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
93%
Ismerős a szitu :) Nekem is az egész család azt szajkózta, hogy biztos lány, meg máshogy nő a hasam, meg milyen jó lenne a kislány a fiu után. És nekünk tényleg lány lesz. Gondolhatod olyan a család, mintha megfordult volna a világ, teljesen máshogy állnak hozzám. Mintha a fiunak nem is örültek volna.
2014. máj. 26. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%
Az ilyen kedves rokonok mindig megtalálják a módját, hogy frusztrálják a kismamát...próbáld meg ignorálni, bár tudom milyen nehéz.
2014. máj. 26. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
94%
Nálam még ennél is rosszabb volt a helyzet, de nem a család miatt. Nekünk is kisfiunk van, most jön a második gyerkőc, a család azt mondta, mindegy csak egészséges legyen, viszont amikor kiderült, hogy a második is kisfiú, akkor az ismerősök folyton vigasztalni akartak. Pedig egyáltalán nem voltam elkeseredve, ugyanúgy örültem volna, egy kislánynak is, mint egy kisfiúnak. Hiába mondtam nekik, hogy mi nem vagyunk csalódottak, mintha ők jobban tudták volna.
2014. máj. 26. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Nalunk ez igy zajlott ha. Acsalad nagy resze kijelentette h lanyunk lesz. 10-12 hetesen ok mar ezt lattak rajtam. :D kinevettwm oket. A feejem allitotta h fiut "csinalt" ot is kinevettem. Aztan jottek azzal a faraszto kerdessel h de en milyen nemut erzek? Nem kell mondanom h nevettem rajta. Semmit nem ereztem. Anyosom o annyit mondott erre az egeszre h remenykedik bennem h lanyt szulok. Ket fia van sogornom meg 3 honappal szult hamarabb mint en es neki is fia lett. Nagyon szeretett volna anyosom egy kislanyt.

Nekem a szuleimtol kezdve, tesom, uncsitesom mind lannyal traktaltak h tutira az lesz.

Na es hat mi lett? Kislany! 18 heten kiderult h kislanyunk lesz. Na akkor elkezdtek a sok hulye nevvel traktalni. Attol a falra tudtam volna maszni! Hidd el az meg idegesitobb! Megtetszett egy a ferjemnek is meg nekem is, a csalad egyik felenek iszonyatosan tetszett a masik fele hoborgott. Mondjuk nem csinaltam angy problwmat belole mert megmondtam mindenkinek van lehetosege szulni, eljen vele es azt a nevet adhatja neki amit akar.

Persze mar azota 15 honapos es senki egy budos rossz szot nem szol a nevere. :-) mar mindenkinek tetszik mert egy kis szemelyiseg is lett hozza. :-)

2014. máj. 26. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
82%

Én most vagzok 17 hetes, a nemét még nem tudjuk, de már a 10. héttől, amióta bejelentettük a családnak másról sincs szó, csak hogy fiú lesz-e vagy lány és mi lesz a neve. Pedig első gyerek, főleg nem kéne, hogy ilyen nagyon ráálljanak a témára. De hát néálunk van, aki lányt syeretne, van, aki kifdejeyetten fiút, úgyhogy a két szurkolótábor egymásnak feszül.

A neveket elárultik nekik, hogy legalább amiatt ne nyaggassanakk. Szerencsére senki se kötött bele, de ha nem is tetszett volna neki, akkor sem érdekelt volna avéleményük, mert a névválasztás a férjem és az én ügyem.

2014. máj. 26. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
94%
Nálam még az orvos is kihúzta a gyufát. A 16. heti UH-n próbálta megtippelni a nemét, de egyszer fiút mondott, utána lányt. És végül megkérdezte tőle, hogy én milyen neműt érzek? Mondtam, hogy semmit nem érzek, mégis hogy kell érezni a gyerek nemét??? Erre megkérdezte, hogy jó, de akkor legalább megálmodtam-e már? Pfff.... Ott erősködött, hogy valamit azért produkálnom kéne, hisz ugye az anyai ösztönök. Most akkor azért nem vagyok jó anya, mert nem érzem meg a gyerek nemét? Tudtommal erre is jó az ultrahang. Majd az kideriti nekem a megfelelő időben.
2014. máj. 26. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
82%

Nálunk még rosszabb a helyzet. Eslő babánk, most vagyok félidős. Az összes rokon piszkál heti szinten, hogy tudjuk e már a baba nemét.

De a hétvégén elszakadt nálam az a bizonyos cérna.Azt már megszoktam,hogy a két nagyi nagyon lányt szeretne, ezen túl is léptem, jókat nevettem rajta....amikor jött a hidegzuhany. A férjem és a családja kitalálta,hogy az rendben van,h én nem szeretném tudni a nemét,ezt tiszteletben tartják,de ők igen,és ne legyek önző (!!!!!)a férjem rendkivül okos ötlettel állt elő, miszerint bejön az uh-ra és ő megkérdezi, engem szépen kiküld addig amíg elmondja a dokim, és ő majd tudatja mindenkivel,aki szeretné tudni a baba nemét.....mondom eznkorrekt, egyedül majd nekem lesz meglepetés meg a fogadott doktornőmnek,hogy fiú vagy lány a picikém, mert mi ezt megbeszéltük,hogy annál nincs is szebb,mikor meglepetés lesz. Megigérte azt is,hogy majd ne, fogja elárulni,mikor meglátja, hanem egyből rám teszi,hogy én csodálhassam meg először.


Ahogy most áll a dolog, kénytelen leszek belemenni,hogy mindenki, köztük én is megtudjam,hogy Alízom, vagy Andrásom növöget a szívem alatt.

Azért jó tudni,h nem vagyok egyedül ezzel a problémával.


20hkm

2014. máj. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, ez durva helyet, amikor te nam akarod tudni, a férjed meg szeretné. Esetleg tényleg lehet úgy, hogy neki elmondják, bár félő, hogy a családból biztos lenne olyan, aki elszólja magát nem szándékosan is.

Egyébként nem tudom, hogy mennzire ritka manapság, hogy valaki mégse szeretné tudni. Én már alig várom, hogy kiderüljön a neme, mert akkor úgz érzem, hogy közvetlenebbül tudnék szólni hozzá, meg akkor mér biztosabb kézzel vásárolnék is, nem csak uniszex holmikat. De az érveidet és teljesen elfogadom, aranyos, hogy igy gondolod.

2014. máj. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért van, mert ugye a tipikus családi kép amikor egy fiú és egy lány gyerek van, ezért van, hogy ezt várják.

Ha az első fiú akkor még nincs ilyen gond, de ha a második is, akkor valahogy késztetést éreznek hogy vígasztalajank,mert nem sikerült produkálni az ideális családi képet (1fiú, 1lány)

Ha a másik is ugyanolyan nemű lenne tuti azt mondanám, legláabb jobban eljátszanak, meg nem kell annyi új ruhát venni.

2014. máj. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Anyám idejében még nem volt UH, amivel meg tudták volna mondani a baba nemét. Én lány lettem, azután született egy húgom. Anyám még a mai napig is felháborodva meséli, hogy a szülésznő is vigasztalta, amikor megtudta, hogy otthon már van egy lány és a másik is lány lett. A szülésznő is azt gondolta, hogy vigasztalni kell azt az anyukát, aki két azonos nemű gyereket szül.
2014. máj. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!