Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Honnan tudom majd hogy mikor...

ReniAdam kérdése:

Honnan tudom majd hogy mikor van itt az ideje a szülésnek?

Figyelt kérdés
A párom bátyjáéknál 3 gyerek van. Neki fogadott orvosa volt és minegyiknél "be volt tervezve a szülés", de én honnan fogom tudni hogy itt az idő? Egyszercsak jönni fogják a fájások, vagy a dokinak fel fog tűnni a vége felé, hogy lassan idő van? Aki tud erről valamit segítsen. (Első babás 32 hkm)

2014. jún. 25. 23:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Azt tudni fogod. Vagy elfolyik a magzatvíz, vagy rendszeres fajásaid lesznek amik sűrűsödnek, eltartanak egy darabig.
2014. jún. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint egyszercsak hirtelen rámjönnek majd a fájások minden előjel nélkül és akkor szaladás a kórházba?
2014. jún. 25. 23:16
 3/13 anonim ***** válasza:
68%
Igen. Vagy az, vagy kifolyik fel liter lé hirtelen. Nekem igy indult, fajasok a korhazban kezdodtek.
2014. jún. 25. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Annyira szaladni amugy nem kell. Fajasoknal merd az idot, 10 percesekkel erdemes indulni. Magzatviznel ket oran belul kell beerni.
2014. jún. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Mert egy ismerősöm azt mesélte hogy hajnali 1kor arra kelt hogy fájásai vannak szépen nekiállt lezuhanyozni, megborotválkozni, öltözködni, enni... És hajnali 4-kor keltette a férjét, hogy 20 perces fájásai vannak, vigye be a kórházba. Létezik, hogy ezt a dolgot ilyen könnyen lehet venni, mert Számomra hihetetlen, de ez alapján attól Félek, hogy ha a fájások miatt nekem nem lesz esetleg erőm ilyenekre, akkor lenéznek majd miatta, meg nyilván nem lenne kellemes a magzatvízben úszva kocsibaülni...stb...
2014. jún. 25. 23:26
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen kb.:-). Ne izgulj azert keveseknek van villamszulesuk (ertsd 1-2 ora, mert igazi rohanas akkor van). Biztos utanaolvastal mar, de 36. hetre a korhazi pakkot tedd ossze (ami neked kell a korhazba es amit valasztott hijjan a korzeti korhazatokba kellhet (eloirnak) a babanak) es legyen olyan helyen, hogy ha a parod panikba is esik, vagy te akkor is tudjatok, hogy igen azt ott kapd fol es tepjunk:-).

En se tudtam milyen lesz majd, ejjel egy fura pattanasszeru erzes lokte meg a hasam, de akkor meg nem gyanakodtam. Hasmenesem lett vagyis azt hittem, mert hajnalok hajnalan ketszer mentem kakalni. Aztan par ira mulva kezdodtek menstruacios jellegu fajasok, amik furcsa mod elsozor negyed orankent majd surubben jelentkeztek es kezdett a hasam is bekemenyedni stb. Leultem az ora melle es neztem hany percenkent tor ram a fura fajas (elejen nem igazan fajdalom volt) 5 percesnel telefonaltunk a korhazba, mindtak szep nyugodtan menjunk be...mondjuk en vajudtam 10 orat osszesen.

De egy rokonom siman arra ebredt, je bepisiltem? aztan rajott, hogy ja az a magzatviz lesz/lehet es szepen osszepakoltak es bementek a korhazba. Fajasok neki kesobb jottek.

2014. jún. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

a szules termesztes folyamat es lebootvalkznod nemkotelezo, ha olyan a orhaz,hogy nekik ez eloiras, kkor ok ugyis leborotvalnak (en pl lebortbaltam, de ok még jobban leborotvaltak;-)), ha zuhanyol akkor is utana a vajudas soran hormonalis okokbol le fogsz izzadni lehet tobbszor is (siman a fajdalomhullamok miatt is izad az ember ez egyszeruen kivedhetelen), senki, de senki nem fog ezel foglalkozni!;-)

Taxisok soktak nem szeretni a vajudkat, de keszulj egy nagy nejlonnal is a korhazi pakkodhoz (amit 26. hetre tegyel ossze es olya helyre keszis ki, hogy az elkovekezo 4 hatralevo hetben bevésödjön honnan kell fölkapni. A nejlon arra jo, hogy raterited az ulesre es arra ulsz.

Ket fajas kozott ha opercesek is mar szarz alsot veni lesz idod/erod :-) no para!

2014. jún. 25. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Hogy őszinte legyek, nagyon nyugtalanít a dolog, mert édesanyám Közölte hogy a vajúdás rettenetesen fáj, ő Állítólag végigordította az egész folyamatot, másoktól viszont azt hallom, hogy egyáltalán nem olyan vészes hogy ordibálni akarjon az ember. Akkor most mi is van? Borzasztó ez a bizonytalanság... Igazából a cuccok már megvannak a babának is, nekem is (32 hetes vagyok) de ez a masik kérdés Számomra hogy amiket viszek ruhákat a babának meg magamnak, ha már most kimosom és esetleg csak 5, vagy 8 hét múlva megyek szülni az nagyon nem higiénikus már, vagy Hetente mossam újra? Vagy ezt hogyan lehet megoldani?
2014. jún. 25. 23:57
 9/13 anonim ***** válasza:

Gyereknek elég,ha hazahozatalnál a párod bevisz egy váltás ruhát. Azt meg ő is kimoshatja előző nap, akár kézzel is.


A saját ruhádnak semmi baja nem lesz, ha pár hétig a táskában van.

2014. jún. 26. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia! Ne stresszelj ezem,mert az nem tesz jót.Inkább arra gondolj,hogy minden rendben fog menni. Minden szülés más,és a kismamák is mások.És különbözőképpen éljük meg a fájdalmat is. Attól,hogy anyukád vajúdása olyan fájdalmas volt,nem biztos,hogy a tiéd is olyan lesz. Ahogy írtad is,sokan mesélték neked is,hogy egyáltalán nem vészes,látod sok ilyen van.Nekem személy szerint semmi rettenetes nem volt a szülésben,vajúdásban.10 órát vajúdtam,ebből nyolcat a kórházban,5 perces fájásokkal mentünk be. Ez így hosszúnak hangozhat,de az első 7-8 óra egyáltalán nem volt megerőltető,kb annyira fájt mint mikor mensesnél fáj az ember hasa.És a végén se volt olyan húha de borzasztó,ordítani egyáltalán nem jutott eszembe.

A szülés indulhat úgy hogy elfolyik a magzatvíz,vagy fájásokkal. Onnan tudod,hogy ezek az igazi fájások,hogy rendszeres időközönként jönnek,sűrűsödnek és nem múlnak el attól,ha pl langyos zuhanyt veszel vagy sétálgatsz vagy épp lepihensz. Nyugi,lesz erőd meg időd mindenre,ritka a villámszülés,amikor alig ér be a kórházba valaki és már kipottyan a baba. És nem úgy szoktak kezdődni a fájások,hogy rögtön olyan erős,hogy ne tudj bármit csinálni,sima szülésnél fokozatosan erősödik. Nekem az orvosom azt mondta,ha már legalább egy órája vannak 5 perces fájások,menjünk be a kórházba. Persze ha messze van a kórház,akkor 10 perceseknél érdemes indulni. És azt is mondta,hogy a rendszeresség a lényeg nem az,hogy mennyire fáj,mert nem mindenkinek fáj erősen de attól még tágul,és mire meg már jobban fáj,lehet épp csak beérünk és már félig kint a baba. Amúgy az utolsó orvosi vizsgálaton már nyitva volt a méhszájam 1 ujjnyira és a méhnyak is 1 ujjnyira rövidült,mondta az orvos,hogy szerinte pár nap múlva szülök,de tutira nem tudja mondani,van aki még két hétig elvan így.

A babaruhákat én kimostam, kivasaltam a várandósságom vége felé,szépen beraktam a szekrénykébe,nem mostam már hetente,erre nincs szükség. A baba holmiját is összeraktam,annyi,hogy nem pakoltam zárt táskába csak egy kupacba tettem a szekrényben,hogy azért még tudjon szellőzni,és mondtam a férjemnek,hol van,hogy majd ha jön értünk,csak kiveszi onnan.

2014. jún. 26. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!