Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet masszírozni a derekat?...

Lehet masszírozni a derekat? 30+5 hetes vagyok. Valahol olvastam hogy nem lehet, vagy csak simogatásos óvatos masszázs, langyon olajjal. Tanácsok, derékfájásra?

Figyelt kérdés
2010. jan. 6. 14:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem lehet masszírozni? Nekem a párom szokta dörzsölni a hátam, amikor már nagyon fáj, én meg bújok hozzá, mint a kisdisznó az ólajtóhoz. 37 hetes kismami
2010. jan. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha nincs vérnyom. problémád csak nyak-válltájék masszázs ajánlott,ha van ez sem javasolt.Derékfájásra keress akár itt a neten jóga gyakorlatokat,én is ezt csináltam,amikor a vége felé jártam már.
2010. jan. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A derék környékén végzett masszázs alhasi vérbőséget okozhat,ami vérzéssel is járhat.
2010. jan. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

én gyógymasszőr vagyok. mi azt tanultuk hogy terhesség, menstruáció alatt nem lehet. mivel serkenti a vérkeringést. és vetélést, mensinél meg erős vérzést okozhat. de aztán olyan sok helyen láttam írva a neten, hogy ilyen meg olyan masszázs kismamáknak, hogy... ki tudja. én tuti nem tenném. mikor tanultunk még, kaptam egy jó erős masszázst. akkor már két napja nem volt mensim. visszajött még 5 napra. és brutális volt...

szóval az erősségen nagyon sok múlik. különben is akkor a leglazább a derék, ha hason fekszel. az meg nem megy, szóval... a nyak-vállöv is tartogat veszélyeket, mivel olyan zónákat és pontokat nyomhat meg az illető, amik befolyásolhatják a terhességet.

2010. jan. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ja és a jóga nagyon jó. én is jógázok, mert előtte is. (mindig derékfájós voltam.) de törzs csavarás, hátra hajlás TILOS. a derék fájása meg az izmok ernyedése miatt van, szóval erősíteni kell.
2010. jan. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2010. jan. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2010. jan. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!