Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 34Hetesen 93-as BPD?

ReniAdam kérdése:

34Hetesen 93-as BPD?

Figyelt kérdés
Betöltött 33 megkezdett 34 hétben vagyok. Ultrahangon megállapították a 93-as BPD-t. Együtt voltam egy 38hetes kismamával a kórházban jósló fájásokkal. Neki 90-es a BPDje. A doki szerint kizárt hogy 34 hetes vagyok, mert sokkal nagyobb annál a baba. Akkor most mi is van? 34 hetesen 38 hetes BPD vel?? Akkor hány hetes is vagyok valójában? Előbb fogok szülni mint vártuk?

2014. júl. 9. 15:26
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen előfordulhat, hogy előbb fogsz szülni, de hallottunk már "óriás bébikről" is. Az előző UH-okon volt eltérés?
2014. júl. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mindkét gyermekemet 41. héten szültem, egyiknek 90, másiknak 91 volt a BPD. Tehát vagy nagyobb, 5kg-s babád lesz, vagy hamarabb fogsz szülni. Súlya, többi adata normális a 34.héthez? Vagy azok is nagyobb babára utalnak?
2014. júl. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Azok is nagyobbak. Eddig is minden ultrahangon nagyobb volt. Olyan 1-2 hettel.32hetesen 85-ös BPDm volt.
2014. júl. 9. 16:17
 4/9 anonim ***** válasza:

HA eddig is nagyobb volt akkor nagyobb baba lesz ennyi. :)


Nekem is mindig 2 héttel nagyobbnak mérték, de ettől nem szültem előbb. Ja és 4400 gramm lett a kisfiam 36 centis buksival.

2014. júl. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem az első orvos aki azt mondja, hogy nem 33 hetes. De akkor miért nem minősítenek át? Az egyik szobatársamnak e miatt átminősítették 38-ról 40-re. Mert a BPDje szrint 40 hetese volt. Így megváltoztatták a kiírását. Ha felhívom rá a dokim figyelmét akkor átminősít?
2014. júl. 9. 16:25
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem...u.igy vagyok én is...2héttel nagyobb és kész. Pedig minden vizsgálatomat 2hettel hamarabb vegeznek.
2014. júl. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

4-es vagyok


Soha senki nem rakta át a szülés várható dátumát. Nálam már a 12 héttől nagyobb volt mindig két héttel és végül a menszesz szerinti betöltött 40+3 héten szültem indításal.

2014. júl. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem igaz,hogy soha senki nem teszi át a szülés várható időpontját. Errefelé több ilyen esetet hallottam. Most is van egy ismerősöm, akinek a babája meg 2 héttel kisebb (előző UH-on megfeleltek a méretek) és mégis kitolták a szülés várható idejét.

Érdemes megbeszélni a dokiddal a dolgokat, aztán majd kiderül,hogy mi lesz.A lényeg, hogy inkább csak érdeklődj, ne "követelj",mert azt ugye nem szeretik.

2014. júl. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Itt felénk is több ilyen eset volt, aminél átrakták a kiírt időpontot, aminek tauja voltam, ezért furcsálltam, hogy miért ne lehetne ilyen? Hétfőn megyek terhesgondozásra és megkérdezem a dolgot a dokitól, hátha mond rá valamit. Köszönöm a segítséget.
2014. júl. 10. 14:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!