Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Baj ha kevesebb aagzstvíz?...

Baj ha kevesebb aagzstvíz? Magzatvíz ujra tud termelődni?

Figyelt kérdés
Ma voltam 38hetes uh. N az orvos azt mondta h hétvègén kellene jönnöm kontrolla de mivel jóval kevesebb a magzatvìz ezért holnap 8 ra kell mennem uh. Ra és valószìnű h be kell feküdnöm. de akkor mért nem ma? nagyon fèlek h vmi baj lesz

2014. júl. 10. 11:11
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
*magzatvíz
2014. júl. 10. 11:13
 2/12 anonim ***** válasza:

Nem akarok hulyeseget irni de ahogy en tudom a magzatviz par orankent cserelodik, lehet azert csak holnap reggel kell befekudnod mert addig meg valtozhat a mennyiseg.

Azt hiszem 4mm-nel ha kisebb a legnagyobb magzatvizzseb akkor van baj. Ha holnap is kevesebb lesz akkor szerintem meginditjak a szulest. En legalabbis igy tudom. Ird majd meg a holnapi eredmenyt! Szoritok h jo legyen! De halistennek a babad mar ekkorra eleg fejlett ugyh nem kell felni attol sem ha meginditjak a szulest! Minden jot!!!

2014. júl. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Folyamatosan termelődik a magzatvíz, de nálad ezek szerint már nem termelődik elég.

Beszéld meg a dokival hogy nem vagy a szülés indítás ellen, inkább mint hogy baja legyen a Babának.

2014. júl. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Mivel már 38 hetesek vagytok, és a doki időben észrevette, már olyan nagyon nagy baj nem lehet belőle, jó kezekben vagy, ellenőrzés alatt. Még az is lehet, hogy holnapig újratermelődik, de ha nem, és mégis meg kell születnie a babának, akkor már elég nagy ahhoz, hogy még csak koraszülött se legyen. Drukkolok!
2014. júl. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
ez áll a papìromon: magzatvíz átlagosnál kevesebb nem oligohydramnion legnagyobb kzs mentes mv tócsa:30×31mm. ez mit jlent? nem bánok ha meg kell születnie csak ne legyen semmi baj holnapig. köszönöm a megnyutató válaszokat
2014. júl. 10. 11:58
 6/12 anonim ***** válasza:

nekem a 38. heti ultrahangon (nst vagyis ctg heti vizsgálatra mentem) pont ugyanezt állapította meg a doki az ultrahangon.

másnap megszültem a babát :)


nem tudom, miért akarnak befektetni, mert nekem a doki azt mondta, hogy a magzatvíz mennyiséget nem lehet befolyásolni, még ha literszám iszod a folyadékot, azzal se, esetleg keringésjavítóval (nekem panangint javasolt szedni)


gondolom aggódik a doki,hogy rendben legyen minden, és meg akar másnap megint vizsgálni. biztosan elmondja, mi a helyzet, én szerintem ne aggódj, minden okkal történik... lehet, te is szülsz 1-2 napon belül, azért történik ez :)

amúgy is 38. héten ideális szülni, ezután már öregszik a méhlepény. már teljesen alkalmas a baba a világrajövetelre. szerintem csak készül megszületni :)


ui: azért ezek az ultrahangok nem a legjobbak. nekem 3300 gr-ra számolta a babám, másnap 2855 grammal született meg a pici. a terminust is össze vissza számolta a gép, pedig én pont tudtam, mikor fogant a gyerek. ja, és a szülésnél, mikor burkot repesztettek, azt mondták, nyugodjak meg, van bőségesen magzatvízem, nem mondanák ők ezt kevesebbnek :) szóval ne aggódj, én azt mondom :)

2014. júl. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
köszi a választ. és magától indult be a szülés? szeretném én is ha magától beindulna és nem azért mert megpiszkálják:)
2014. júl. 10. 12:48
 8/12 anonim ***** válasza:

1-es vagyok. Rosszul irtam nem 4mm hanem 4cm a normalis. Ami a papirodon van azt jelenti hogy a legnagyobb koldokzsinor mentes (kzs) magzatviz (mv) tocsa 30*31mm. Az oligohydramnion az veszesen keves magzatvizet jelent, de irja is hogy nem oligohydramnion, meg a meretebol is latszik h csak egy kicsit kevesebb a normalisnal. Szerintem azert kell holnap is megnezni h kideruljon h visszaall e normalisra, vagy tovabb fogy, mivelhogy ez meg ahhoz keves kulonbseg a normalgoz kepest h biztosra meg tudja mondani mi van.

Remelem beindul a szules magatol, ha nem szeretnel szulesinditast :-)

Nem vettel eszre magzatviz szivargast esetleg?

2014. júl. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
kb 5napja volt vizesebb folyásom fürdés után de nem tudom pontosan h az e volt első baba
2014. júl. 10. 13:28
 10/12 anonim ***** válasza:
Ez azt jelenti, hogy hamarosan vége a terhességnek és szülni fogsz, ezért akarnak befektetni is.
2014. júl. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!