Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Napi 2-szer szedek D vitamint...

Napi 2-szer szedek D vitamint (1 szem reggel és 1 szem este,1000NE).16 hkm vagyok. Ti hány szemet szedtek? Meddig kell szedni D vitamint? És Magnerotot végig kell szedni a terhesség alatt?

Figyelt kérdés

2014. aug. 6. 21:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én külön nem szedek D vitamint, de olyan kálciumot igen, ami kálcium+d vitamin (DM-es). egy szemet. plusz a terhesvitamin, de azt csak kb minden másnap veszem be, mert igyekszek zöldséget, gyümölcsöt, tejterméket sokat enni.

A magnéziumot meg azt hiszem a kb. 35. hétig szedni, utána már nem, mert a méhösszehúzódsokat gátolhatja, ami ugye a szüléskor már kell.

2014. aug. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Miért szedsz magnéziumot? Van panaszod? Én d vitamint nem szedtem. Magnéziumot is csak a 24 héttől az éjszakai lábgörcsök miatt.
2014. aug. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nincs panaszom, a doki mondta hogy szedni kell.
2014. aug. 6. 21:53
 4/11 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. nekem se volt semmi keményedés, semmi lábgörcs, ennek ellenére mégis mondta a doki, hogy szedjek magnéziumot, mert az szerinte alap, hogy a kismamáknak szednie kell.
2014. aug. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
én nem szedtem d vitamint. magnéziumot a 32. héttöl, de csak azért mert minden ismerösöm csodálkozott, hogy nem szedtem. igy kalcium-magn.t kezdtem el szedni (végig)
2014. aug. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A D-vitamint is az orvos írta fel? Mert azt nagyon könnyen túl lehet adagolni és komoly baja lehet töle a babának.
2014. aug. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

napi 1 szemet szedtem, 5000NE-st. a gyerekem teljesen egészséges. a dokim rábólintott.

túladagolás akkor lehet, ha naponta 10 000NE-nél többet viszel be heteken keresztül

én a terhesség előtt is szedtem és azóta is

érdemes a szoptatás alatt is szedni

magnéziumot az utolsó 4-6 hétben már nem javasolt szedni

2014. aug. 7. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nyaron teljesen felesleges szedni, es mivel zsirban oldodo vitamin, konnyen tuladagolhato, ami magzati (es anyai) karosodashoz vezet. Milyen megfontolasbol szeded?
2014. aug. 7. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mindig van új a nap alatt. Most hallom először, hogy D vitamint kellene szedni. :)

Magnéziumot elsősorban azért szedek, hogy néha eljussak wc-re, bevallom.

2014. aug. 7. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Egy nap bőven elég 1 szem D-vitamin, főleg nyáron! De máskor sem kell 2 szemet bevenni belőle! 33hkm
2014. aug. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!