Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » SOS! Vannak rajtam kivűl is...

SOS! Vannak rajtam kivűl is itt olyan kismamik akik nem csak most hanem régebben is küzködtek fehérköppeny szindromával?

Figyelt kérdés
Engem úgy idegesít de főleg vérnyomás mérés előtt kap el és az alap ithhon mért vérnyomásom 119-121 pulzus 81 a védőbe meg 165 vérnyomás 130 -as pulzus mit tehetnék ez ellen hogy ezt leküzdjem? Amikor tudom hogy előkerül a vérnyomás mérő ott bent egyből érzem hogy hevesebben ver már a szívem is. Otthon meg semmi bajom.Így legalább mindig addig kell várni amíg le nem megy normálra de még így sem alacsony bent mert valamiért nem érzem jól magam az ilyen helyeken.
2014. aug. 11. 17:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Velem ugyanez van. Amikor terhes voltam, mindig szóltam mérés előtt, hogy ez lesz. Elmondtam, hogy otthon rendszeresen mérem, és normális. Nekik elvileg ismerniük kellene a jelenséget.
2014. aug. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Csatlakozom :)

Nálam már valamennyire csitult a dolog, de még így is mérnek néha magasat. Pedig itthon normális, sőt, néha alacsony. Mondtam, hogy bocsi, de rögtön ez van ha nem otthon mérek. Esetleg ajánld fel a lehetőséget, hogy méred otthon, vezeted, és azt megmutatod a védőnőnek, még mielőtt ész nélkül felírná a csökkentőt.

2014. aug. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én nem éreztem, de nekem mindig azt mondogatták a rendelőben, hogy biztosan az van, mert ott mindig magasat mértek. Én is mértem otthon, és mondtam, hogy ott mindig normális. A háziorvosnál is magas volt, a nőgyógyászaton is, a védőnőnél is néha.

Engem az idegesített, hogy ezt mondogatták, mikor én semmiféle feszültséget nem éreztem közben, sem előtte, mondtam is, hogy én nem hinném, hogy ilyesmi lenne a háttérben.

Végül írt fel a doki vérnyomás csökkentőt, de mondta, hogy csak akkor vegyek be belőle, ha 140 fölé megy.

Persze nem ment soha, így nem vettem be egyet sem.

Most a második terhességemnél nincs ilyen, most normális.

Elég fura.

2014. aug. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát akkor talán megnyugodhatok nem csak én vagyok ilyen tipus :) akkor úgy néz ki ezt nem nagyon növi ki az ember :) pedig jó lenne ..de ami megnyugtat emellett mégis az legalább tudom hogy csak a dokiknál ilyen magas :D
2014. aug. 11. 18:18
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Hehe:D

Nem vagy ezzel egyedül:) Én mikor elkezdtem a dokimhoz járni és a védőnőhöz,mikor még új és ismeretlen volt számomra a helyzet( új emberek stb) Elég magas volt a vérnyomásom:) Pontosítok CSAK ott volt magas:) Mikor itthon megmértem mindig elég alacsony volt:) A dokimnak mondtam is, hogy nem szokott ám ilyen magas lenni:) erre azt válaszolta, hogy "igen-igen otthon nincs fehér köpeny:D" Végül mikor már 4dik alkalommal találkoztam vele már csak 118 volt a vérnyomásom, szóval nekem hál istennek ez a fehér köpeny szindróma hamar elmúlt:) Csak meg kellett szoknom az újat:)

2014. aug. 12. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!