Toxoplasma lelet?

Figyelt kérdés

Toxoplasma gondii IgM/ELISA (DiaSorin) 0,2 negatív

Toxoplasma gondii IgG/ELISA (DiaSorin) 0,0 IU/ml negatív Toxoplasma gondii fogékonyság, szeronegativitás. Terhesség esetén ellenőrző vizsgálat javasolt 4-6 hetenként.

Treponema pallidum IgG/IgM/ELISA Siemens 0,5 negatív

Treponem pallidum/Syphilis RPR (Omega) - negatív

Treponema pallidum szeronegativitás. Friss vagy korábban lezajlott fertőzésnek szerológiai jele nincs.



A toxoplasma eredmény érdekelne leginkább, hogy akkor most átestem-e rajta?



2014. aug. 14. 08:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Véleményem szerint nem estél át rajta soha. Nekem is ilyen volt a leletem, négy hetente mentem vérvételre ellenőrizni és fokozottan figyeltem arra, hogy zöldséget és gyümölcsöt jól megmossak, amikor húst sütöttem vagy főztem, akkor jól átsütöttem, átfőztem őket, minden evőeszközt, vágódeszkát jól elmostam, jól kezet mostam. Nálam nem volt gond.
2014. aug. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ott van a leletben: toxoplasma fogékonyság szeronegativitás = nincs ellenanyag a szervezetedben, vagyis nem estél még át rajta.
2014. aug. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Most nagyon meglepődtem, amióta az eszemet tudom macska őrült vagyok, mindig volt legalább 2 macskám és kintiek... Most pedig van egy perzsám a lakásban... :(
2014. aug. 14. 09:13
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is így volt, 3 éves korom óta van (ki-be járós) macskám, mindig együtt aludtam velük, gyakorlatilag szimbiózisban éltünk, és nekem se volt még toxoplazmám...


Ajánlom ezt a videót, megnyugtató :)

https://www.youtube.com/watch?v=DGtpTEskboI


2. voltam

2014. aug. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nagyon jó video, köszi! :)))))))))))
2014. aug. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Jó kis videó! Köszönöm :)
2014. aug. 14. 15:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!