Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 16 hetes és 3 napos vagyok....

16 hetes és 3 napos vagyok. Elfogyott a folsavam, a terhesség előtt 1 hónappal már szedtem, azóta is folyamatosan, napi 2-t. Vegyek még? Szükséges még szednem? Rengeteg gyümölcsöt eszek és 3 naponta szedem még az elevitet is.

Figyelt kérdés
2008. aug. 6. 11:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem szükséges. A folsav terhesség előtt és az első 12 hétben lényeges. Üdv 25 hetes kismama
2008. aug. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia! A harmadik babánkat várjuk, a mostani terhességem előtt volt egy spontán vetélésem, ezért, amikor teherbe estem, akkor utrogestant szedtem a 12. hétig, a terhesség legelejétől pedig 2x1 folsavat egészen a 18. hétig. Akkortól szedem a Maltoferfol-t (vas+ folsav) és magnerotot 3x1-t is, mert sokat keményedett a pocim. Mostanában meg görcsölget a lábam, ezért a dokim calcium pezsitabiból napi 1-2-t javasolt.

Ha jól tudom, az elevitben is van folsav, ha azt még szeded, akkor nem hiszem, hogy plusszban kellene még szedned, de kérdezd meg a dokidat vagy a védőnődet, ők biztosan jobban tudják.

Én úgy hallottam, hogy a folsav hiánya nyilt gerincet, velőcsőzáródási rendellenességet, azaz fejlődési rendellenességet okozhat az első 12 hétben. Te már ezen az ídőszakon túl vagy, de azért konzultáj dokival ő jobban ért hozzá.

A legjobbakat!

25 hetes kismami

2008. aug. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia! Én a kezdettől fogva ferro-folgamma/neo-ferro-folgammát szedek. Ez tartalamzza a szükséges folsavat+vasat. 18 hetes kismama
2008. aug. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!