Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Citomegalo vírus témában...

Citomegalo vírus témában tudna vki segíteni? Hogyan lehet elkapni?

Figyelt kérdés

2014. aug. 24. 18:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Macskaürüléktől.
2014. aug. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Akkor érdekes a dolog, ha útálod a macskákat, nincs is az otthonodban macska, a környezetedben sem. Ugyanis akkor, ha a fertőzés kiderül,és a fertőzés idejét is be tudják határozni, már szándékosság is áll a háttérben.Főleg egy terhes nő esetében.


A CMV nem játék.

2014. aug. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Macskától toxoplasmát lehet elkapni, nem?
2014. aug. 24. 18:59
 4/18 anonim ***** válasza:
83%

A cmv-nek semmi köze a macskához, a macskától a toxoplasma vírust lehet elkapni.


Kedves kérdező! A cmv vírus tulajdonképpen ugyan olyan mint egy megfázás. Ugyan olyan lefolyású, vérteszttel mutatható ki. Bárhol elkaphatod, mint bármilyen más fertőzést, mert cseppfertőzéssel terjed. Ha arra gyanakszol, hogy cmv-d van, akkor a nődokinak szólj és csinál tesztet. Viszont sajnos ez a betegség igen komoly szövődményeket okozhat a magzatnál, így időben kell lépni a megelőzés miatt.

2014. aug. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Elkaphatom úgy is, hogy vkinek a nyála pl. a kezemre kerül?
2014. aug. 24. 19:07
 6/18 anonim ***** válasza:
Nem csak toxoplazmát, hanem CMV-t is. JHa nem voltál még fertözött, és a terhesség első 3 hónapjában kapod el, akkor a magzat sérül nagyon. Ha az utolsű terminusban kapod, akkor nagyobb az esélyed egészséges gyerekre. Nálunk az utolsó trimeszterben kaptam el. Kórházba is kerültem vele. Majd nem koraszülésem lett. Aztán mikor a baba megszületett, koponya UH és vérvizsgálattal m utatták ki a babánál, és a dokik szám,olták vissza a konkrét fertőzés időpontját. Minden esetben kötelező neurológiai vizsgálat, ahogy kiderül ez a fertőzés. 1 hónaposan volt nálunk.
2014. aug. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Már mint a baba volt egy hónapos. Azóta már nagy lány.
2014. aug. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Remélem minden rendben volt a babával, vagyis most már nagylánnyal:)

Voltak tüneteid? CMV-t kaptad el vagy a toxo-t?

2014. aug. 25. 11:48
 9/18 anonim ***** válasza:

CMV


Iszonyatosan magas fehérvérsejtszámom volt, görcsölés stb. Azonnal nyomták belém a magnéziuminfuziót. 2 napig a szülőszobán voltam 25,5 hetesen.24-25 hetesen kaptam a fertőzést,m se közel se távol egy macska sem volt, és nem jártam játszótér közelébe se, és sehol ahol macska lett volna.Még nem maradt volna életbe, ha akkor megszületik, de hála Istennek kihúztuk.


A gyerekné 4 naposan derült ki, hogy bal agykamra tágulata lett.Koponya UH és tenger vizsgálat ami következett.Meg húzta a baloldalát. Azt mondták, hogy ha az első 3 hónapban kapom meg, akkor lett volna egy élő szép de magatehetetlen, értelmileg sérült gyerekem. Nem igy történt.


Tökéletesen rendbe jött. Semmi nem maradt vissza,értelmileg teljesen egészséges, és a mozgásával sem volt már 1 éves korától semmi probléma.

2014. aug. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
A 4-esnek meg lila gőze nincs arról mi ez a fertőzés.
2014. aug. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!