Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 2. /3. Babat varo Kismamak,...

2. /3. Babat varo Kismamak, az elsohoz kepest mennyivel elobb/kesobb jott a 2.3. Baba? Es mennyivel gyorsabb volt a tobbedik szules? Vagy mennyivel masabb?

Figyelt kérdés
34. Hetes vagyok 2. Baba, az elsovel 10 orat vajudtam, 2 ora volt a kitolas, es most azert mar izgulok! :))
2014. aug. 25. 15:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Bocsi ha érdemben nem tudok válaszolni, Én most 36 hetes vagyok, 2. babóval. Első szülésem 16 óra volt és 2,5 óra a kitolási szak, mert 2-szer volt a lányom nyakán a köldökzsinór, ami minden egyes nyomás után visszarántotta. Csoda, hogy egészséges 2,5 éves nagylány lett belőle, mert olyan lila volt szegénykém mikor megszületett, hogy megijedtem.

Most abban reménykedek, hogy gyorsabb lesz..

Kitartást kedves kérdező:)

Van fogadott orvosod?

2014. aug. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az első 40+5 napra érkezett, 14 órát vajúdtam, a kitolás 4 vagy 5 tolófájás volt. A fiamnak elég nagy feje volt, három öltésnyi repedéssel megúsztam (gátvédelem volt).


A második baba a 38. héten jött, vele 38 órát vajúdtam, a kitolás könnyű volt, 2 vagy 3 fájásra meglett a lány. Kisebb volt mint a bátyja, gyakorlatilag egyedül született meg, nyomnom sem kellett, csak megtartani a szünetekben. Gátvédelem tökéletesen sikerült, még csak nem is fájt semmim szülés után egy órával.


Most járok a 38. hétben a harmadikkal, nagyon kíváncsi leszek, ez a "befejezés" milyen lesz. :)

2014. aug. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

1.

38+2 elfolyt a magzatvíz, 12 óra múlva lett meg a lányunk gátvédelemmel 3 tolásra


2.

40+3 bementem NST-re 11-re, közölték, hogy 5 perces fájásaim vannak, megvizsgált a dokim 3 ujjnyira ki voltam tágulva (fájás még sehol, csak görcsölgettem), előkészítettek 13kor felfektettek a szülőágyra, burkot repesztettek, 15:20kor már a hasamon volt a fiunk szintén gátvédelemmel. Burokrepesztés után brutálisan fájt, de legalább gyorsan vége lett :)


És mindkettő fájdalomcsillapítás nélkül.

2014. aug. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

1 Baba:

38.hétre, 3030 gr, 12 óra alatt (szerteszét repedéssel, doki kézzel szaggatta a méhszájamat, mert beszorult a fiam)


2. Baba:

36.hétre, 2400 gr, cakk-pakk 50 perc, csodálatos,beavatkozás nélküli szülés. Szülésznő, doki csak állt mellettem. Még a szomszéd szobából is átjött a másik szülésznő gratulálni.


3. Baba:

37. hétre, 3450 gr

10 órás, fájásleállásos, oxitocinos, hasba könyöklős, egyik doki húzta, másik tolta...


A második az első után 1 évvel volt, talán azért volt gyors és szinte fájdalommentes.


A harmadik pedig szerintem még nem akart jönni, csak bementünk mert már 5 órája fájások voltak (szerintem jóslók voltak, így visszagondolva)

Mivel dokim pont ügyeletes volt a szülésznőmmel kombóval, így nem engedtek haza, burkot repesztettek...onnan meg már nem volt választásom. :(

Azért is álltak le a fájások szerintem, mert jóslók voltak csak...


Ne adj, mások megélt szüléseire, mert minden test más, minden orvos, és fájdalomküszöb is más :)


Szép szülést!

2014. aug. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az első gyerkőc 39.héten jött (elvileg, gyakorlatilag azt mondták, írták hogy túlhordott baba volt), elfolyt a magzatvíz, 16 óra vajúdás, de nem a legborzasztóbból! Viszont kifele jövet a hüvelyfalat is végig repesztette, "öröm" volt mikor odabent is stoppoltak! Volt oxi, EDA, gátmetszés!

A második gyerkőc 40.hétre 2 év 5 hónapra rá 2,5 óra alatt pikkpakk megvolt. A másodikat gátvédelemmel szültem, azért kaptam két öltést a szülés után, hogy ne érezzem már magam annyira jól! :D

Most várjuk a harmadikat, 16hetes vagyok, 2év lesz pontosan a két kisebb között. Remélem ez is meglesz olyan hamar mint a második! :)

2014. aug. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Remélem nálam egyértelmüen jön majd a vajúdás ès akkor azonnal nagyszülőkhöz a gyereket ès irány a kórhàz...
2014. aug. 27. 15:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!