Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor menjek orvoshoz, hogy...

Mikor menjek orvoshoz, hogy kizárjuk a méhenkívüli terhességet? 4-5 hetesen már látja, hogy jó helyen van-e?

Figyelt kérdés
2010. jan. 16. 19:47
 1/7 anonim ***** válasza:
igen látja mert ilyenkor már van petezsák és arról meg tudja mondani,hogy méhen belül van e.
2010. jan. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ! Ma lett pozitív a tesztem, még nagyon korai a dolog, de örülnék ha elsőre csak annyit tudnék, hogy jó helyre fészkelte be magát a babánk!
2010. jan. 16. 19:59
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha tartósan barnás, véres folyásod van, az az egyik jele. Ha ilyen van, érdemes rögtön elmenni a nőgyógyászhoz, vérvizsgálatot fog kérni. Ha még nem lát semmit (szikhólyag, petezsák stb.) akkor két naponta kell vérvételre menni, közben persze uh-al is figyelnek. A b-hcg szint emelkedése megmutatja, hogy mi is van. Ha duplázódik, gyorsan nő, akkor valószínűleg baba, ha csak másfélszereződik, stagnál, az utalhat méhen kívülire.

Általában az ötödik héten már látni az uh-on valami kezdeményt. Ha a méhben nem találnak semmilyen babára utaló dolgot, elkezdik máshol is keresni.

Az első, vagyis a hat hetes uh-on már minden kiderül. :)

Ne aggódj rajta! :)

Jó babavárást!

2010. jan. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem volt mehen kivulim, ezert a masodik terhessegnel (most vagyok 25 hetes) 5hetesen mentem eloszor, de nekem nem is csinalt uh-ot nehogy beparazzak, ha nem latszana semmi. Viszont kitapogatta. Mehem es egyertelmuen allitotta, hogy minden ok, mert mehen kivuli eseten a mehed nagyobb joval mint sima terhessegnel. Szoval, ha van okod felni menj el, mert a mehed meg tudja nezni, amugy legkesobb a 6 hettol mar uh-on is latszik. De, ha nincs semmi okod felni, akkor varj meg egy ket hetet, ha nem gorcsolsz vagy barnazol, akkor nincs gaz egyenlore
2010. jan. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

4-5 hetesen már látszódik UH-n a petezsák. Nálam is így volt. És visszarendeltek rá 2 hétre, akkor már volt szívhangja is a babának.

Ha nincs vérzésed, akkor elvileg minden rendben. Nyugodj meg.


Boldog babavárást!

18 hetes kismama

2010. jan. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Szerencsére nincs barnázásom, sem vérzésem. 2 éve várjuk a picurt, és nagyon izgulok.

Biztos minden rendben lesz, de azért szorítsatok! :))

2010. jan. 18. 09:02
 7/7 anonim ***** válasza:
Minden rendben volt?
2010. febr. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!