Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ma durván beettem, árthat ez...

Ma durván beettem, árthat ez a babának?

Figyelt kérdés
Eddig is volt h párszor többet ettem a kelleténél de az inkább az elején volt jellemző.Nem volt rosszullétes időszakom,inkább sokkal nagyobb étvággyal indítottam.Ami később normalizálòdott,napi 1800 kaloriat szoktam bevinni,ezt figyelem.Mivel várandòsság előtt nagyon vigyáztak az alakomra és napi1500 kcalt ettem.Ma estig minden ok volt aztán hirtelen bepakoltam apa csokijábòl és kelszeiből...Eddig 4 kiló jött fel,24 hetes kismama
2014. aug. 28. 20:37
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Bocsi a helyesírásért,mobilról vagyok fent
2014. aug. 28. 20:39
 2/27 anonim ***** válasza:
79%
Ha cukros leszel a rossz taplalkozas miatt, akkor igen. 1500 kcal nagyon keves. Inkabb sportolj, annak tobb ertelme van es tarts 180 -as ch dietat. Annak ertelme is lenne, ezzel csak az anyagcseredet lassitod es hizni fogsz.
2014. aug. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
89%

Ne csodálkozz, ha 24 hetesn máris 4 kilót felszedtél, mivel szinte biztosra veszem, hogy betegesen sovány vagy, sőt, megkockáztatom, hogy étkezési zavarod is van (mégha be sem vallod magadnak).

Napi 1500 kalória nem elég egy egészséges embernek a normál életvitelhez, terhesen az 1800 kalória sem.

Másrészről bele is bolondulnék, ha minden nap a kalóriákat számolgatnám ahelyett, hogy jóízűen étkezzek.

Konzultálnod kellene pszichológussal a problémádról, mert félő, hogy később a testképzavarra való hajlamot beleneveled a gyermekedbe is.

2014. aug. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Terhesen nem kellene fogyóznod, az 1800kcal nagyon kevés, de hosszú távon az 1500 is nem terhesen.

Ha annyira vigyázni akarsz az alakodra szerintem is inkább szénhidrát diétát tarts, annak több értelme van, mint az alacsony kalória bevitelnek. Kevés, emiatt eszed néha túl magad.

2014. aug. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
1500 volt a várandòsság előtti most 1800 mivel babával csak + 300 kcal kell.Különben nem eszem össze vissza,kerülöm a cukrot és a lisztet mert ez már nállam megszokott pl tésztát és kenyérféleségeket már évek òta nem eszem.Viszont egy hònapban egyszer elcsábulok amiòta bábás lettem,de a mai az cudarra sikeredett.Ch diétát miért kezdjem el ha egészséges vagyok?
2014. aug. 28. 20:49
 6/27 A kérdező kommentje:
Nem vagyok kòrosan sovány :) 173cm és most 68kg,és mi az h már 4 kiló az sok??? Ismerőseim erre az időre már +7-8 kilònál tartottak.A babám egészséges és jòl fejlődik én meg nem éhezem.
2014. aug. 28. 20:53
 7/27 A kérdező kommentje:
3 as te milyen testképzavarròl beszélsz,te jò ég,te ezt most nagyon eltúloztad.Én a kalòriát számolom míg más a ch-t.A kommenteddel ugy minősitesz mint egy lehendő rossz anyát,köszi
2014. aug. 28. 20:57
 8/27 anonim ***** válasza:
Igen, terhesség alatt valóban elég a +300kcal, viszont alapból kevés az 1500, és nem egészséges. Fogyókúra alatt még ok, de hosszú távon nem elég. A szénhidrát diétát meg azért javasoltuk, mert azzal ugyanúgy tudsz vigyázni az alakodra, és az nem káros, arra már lehet életvitelt alapozni.
2014. aug. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

Többet ártasz azzal, hogy fogyókúrázol terhesen és, hogy ezen kattogsz megállás nélkül. És ne mond, hogy nem idegeskedsz rajta, mert ha nem foglalkoztatni kórosan ez a téma, akkor egy kis édesség megevése után nem írnál kérdést ki ide.

Egyékbént ha utána néznél a ch diétának, és nem csak azt szajkóznád, hogy te mindent jól csinálsz, akkor rájönnél, hogy pont az egyik alappillére a ch diétának, hogy száműzi a cukrot, fehér lisztet, fehér lisztes pékárukat stb. A 4 kg egyébként egyáltalán nem sok, én 24 hetesen már bőven plusz 10 kg-nál tartottam, bár én nagyon vékonyan estem teherbe.

2014. aug. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Köszi a normális,nem letámadó választ!Viszont nagyon gyakran a ch diétánál a várandòs anyukák még az 1700kcalt sem hozzäk össze,erröl nagyon sokat olvastam itt.Ezek szerint ök valamit rosszul csinàlnak?2 hét mulva megyek a dokihmhoz megkérem ajàljon be egy dietetikushoz,hogy elmagyaràzza mi hogyan müködik a ch diétànàl,hogy normàlis keretek között legyek.
2014. aug. 28. 21:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!