Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a hivatalos formája a...

Mi a hivatalos formája a terhesség bejelentésének a munkahelyen?

Figyelt kérdés

Kinek?

Hány példányba?

Mit kell megfogalmazni?

Orvps ad valami papirt rola amit lobogtatni kell?

Veszélyeztetett terhesség esetén higy megy el az ember "táppénzre?" A foztése 60%-at kapja ez ido alatt?


2014. szept. 3. 17:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Gondolom mindenhol eltér.Én kórházi osztályon dolgozom,egyszerűen közöltem a főnőkömmel,hogy ez a helyzet,nem kért semmi igazolást,nem rúgott ki,és gondoskodott róla,hogy amíg dolgozni szeretnék olyan munkakörben tegyem,ami elvileg nem veszélyes.
2014. szept. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én írtam egy papírt a főnökeimnek 3pélányban.(2 fönököm van)

1-1 nekik, 1pedig nekem és mindneki aláírta. Nálunk ez a hivatalos út. Majd jeleztem, hogy betegállományba megyek, kivenném a szabijaimat. Megbeszéltük mikortól, bevittem a táppénzes papírt és ennyi.

2014. szept. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen a cég, ahol dolgozol, milyen a kapcsolat a főnökkel. Nálunk is elég volt besasszézni a főnökhöz és elmondani mi a helyzet, nem írtam semmilyen papírt, megérdezte meddig dolgozok még és mennyit tervezek otthon lenni, gratulált és kész. De ha nem közvetlen a kapcsolat, akkor jobb írásban.
2014. szept. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Már nem kell kapkodni a bejelentéssel,védett vagy akkor is,ha nem jelented be,május végén hozta meg az új törvényt az Alkotmánybíróság.

[link]

Persze,ha már be szeretnéd,megteheted,de bőven elég szóban.

Táppénz pedig úgy működik,hogy a nőgyógyász ad igazolást a veszélyeztetett terhességről,ezzel mész a háziorvoshoz és ő kiír,akár másnaptól.60%-ot kapsz.

16hkm(táppénzen vagyok én is)

2014. szept. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!