Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális, hogy a menzesztől...

Normális, hogy a menzesztől számított 5 hetes,5 napos terhesség nem látszik a hasi ultrahangon? (a petezsák sem) Vagy ez bajt jelent?

Figyelt kérdés
2010. jan. 21. 13:52
 1/8 anonim ***** válasza:

nem feltétlenül. a hasi ultrahang eléggé megbízhatatlan ilyen korai terhességnél. nálunk még a 12. heti uh is hüvelyi volt. biztos vannak korszerűbb hasi uh gépek is, de a pl. a dunaújvárosi kórház hasi uh gépe képtelen lenne egy ilyen korai terhességet kimutatni.

remélem, hogy nincs komoly baj, csak a gép szar. azért figyelj oda magadra, mert ha méhen kívüli, akkor nagy baj is lehet. de reméljük, nem az.

2010. jan. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom mashol hogy van, de nalunk meg a 12 hetes UH is huvelyi, pont emiatt, mert azon jobban latszanak a dolgok. Van, akinel meg huvelyin sem mindig egyertelmuen latszodik ilyen korai terhesseg, szoval aggodasra szerintem meg nincs okod. Sajat orvosod nezett, vagy SZTKba mentel? Ha modod van ra, menjvissza egy het mulva, addigra mar iztos jobban latszik. Addig se aggodj!!
2010. jan. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az is elképzelhető, hogy a peteérés nem pont félidőben volt, hanem később, így a terhességed még nem annyi idős, amit te kiszámoltál, ennek következtében nem láttak még semmit az UH-n. A dokid mit mondott?
2010. jan. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
miért hasi ultrahang? azzal tuti még nem látják csatlakozva az elöttem szolohoz ilyenkor még a hüvelyi ultrahangot csinálják én 5hetes voltam amikor ezzel már tisztán látszott hogy ott bizony növekszik valaki
2010. jan. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hüvelyi uh-t pont azért csinálnak ilyenkor, mert hasin általában nem látszik. Én 8 hetesn voltam, az a doki akinél voltam utál hüvelyit csinálni (kórházban őt fogtam ki) és nekem minden látszott a hasin, de nekem nagyon vékony a hasfalam. Viszont hallottam olyat, akinek ilyen korban szintén hasit csinált, és nem látott semmit, el is zavarta volna, ha nem áll a sarkára és csináltatja meg a hüvelyit, azon minden szépen látszott. Biztosan nincs baj, csak nem hasi uh-t kell csinálni!
2010. jan. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

elég furi sztem hogy hasit csináltak neked ilyen korán!

nekem még a 12.hetes uh-t is hüvelyen keresztül csinálták!és azóta vagyok hasin!

2010. jan. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem is csak a hüvelyin látszott! Nyugi!
2010. jan. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat, megnyugodtam! Sima sztk-s orvos volt. (Ez volt az első vizsgálat, úgyhogy még nem választottam orvost.) A vizsgálaton azt mondták, hogy van terhesség, és menjek át ultrahangra. Az ultrahangon az orvos arcokat vágott, hogy nem lát semmit, és kérdezte, hogy csináltam-e tesztet. Mikor kérdeztem, hogy baj-e hogy nem látszik, azt mondta, hogy "Lehet kóros is, de majd jövő héten meglátjuk." Nem nyugtatott meg..
2010. jan. 22. 09:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!