Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák akik télre várjátok...

Kismamák akik télre várjátok a babát nem féltek, h a rokonok, ismerősök megfertőzik influenzaval vagy hasonlóval a babát mikor bejönnek a korházba látogatni?

Figyelt kérdés
En azt tervezem,h nem engedek be senkit a közeli rokonokon kívül..de nem is akarok megbántani senkit meg mivan ha odajönnek hivatlanul?haza mègsem küldhetem őket!nem szívesen adom másnak a kezébe télen mikor mindenki göthös!ti hogy csinaltátok/csinaljátok majd?30hkm
2014. okt. 5. 04:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
69%
Nem, mert normalis rokonaim vannak es nem vagyok rögeszmés sem. Kicsit lazíts, mert megőrulsz, ha meg lesz a gyerek, ha mar most igy aggodsz.
2014. okt. 5. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Hát szten az eleve gáz ha hivatlanul beállít egy rokon. A másik h sztem azt a kis időt ki lehet bírni és majd otthon meglátogatnak, sztem ez nem nagy kérés senkitől, aki ezen megsértődik azt nem is hívnám jó darabig. Kórházba meg sztem (én legalábbis) nem láttam volna h az 1 napos csecsemőt bárki fogdosná az anyukán, apukán kívül.
2014. okt. 5. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
de! en marciusban szultem ugyan, de amint hazaertunk tatarjaras lett a hazban! en total kiakadtam... anyosomek szerint ez igy normalis. oruljek, hogy ilyen sokan jottek! persze jolesett, de senki nem szolt elore!volt aki a 4 napos babankat kivette a kisagybol!most a masodikkal hatarozottabb leszek es 1-2 hetig nem akarom, hogy ez legyen!
2014. okt. 5. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
ja, a legdurvabb! egy ismerosunk csaja bedugta az ujjat a baba szajaba, hogy lecsekkolja hogy ehes-e a gyerekem!!!!
2014. okt. 5. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nem tudom melyik kórházban hogy van, de nálunk nem lehet még az apukának sem bejönni a kórterembe, a babát pedig nem lehet kivinni, kisablak van az ajtón, azon lehet megmutatni. Otthonra meg 4 hétig minimum nem engedek senkit (nagyszülőket, testvéreket csak). Ezt meg lehet érteni, aki meg nem, az nem nagyon érdekel. A kismamának is lábadozni kell, nincs szüksége látogatókra.
2014. okt. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nálunk is mindenki normálisan gondolkodik. Aki beteg volt, vagy rosszul érezte magát, esetleg a gyereke volt beteg, az nem jött. Egyébként a középső, és a legkisebb is a tesótól kapott el valamit a hazajövetel utáni hetekben, tehát így sem sikerült elkerülni. Viszont csak kicsit folyt az orruk, az anyatej azért sokat véd. Ne izgulj!
2014. okt. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is télre várom a babánkat,30 hetes vagyok:) Én ezen igazából el sem gondolkodtam:) De most,hogy így említed...

Nálunk ha nem egy szobásba vagy a babával a kórházban akkor nem is foghatják meg a babát. Egy üveg ajtón keresztül nézhetik csak meg őt!

Ami a hazajövetelt illeti,ha jönnek a rokonok,barátok és látom,hogy náthásak vagy egyebek akkor egész egyszerűen megkérem őket,hogy ne fogdossák,a kicsit és kész:)Nem csinálok ebből nagy ügyet:) Egyébként szerintem meg vannak olyan értelmi szinten,hogy ha tudják magukról,hogy betegek akkor nem fogják "nyúzni" a picit:)

A bátyám volt a minap megfázva,már azt sem engedte nekem,hogy 2 puszit adjak neki:)!! Tehát én ezen nem aggódom.. Ha te ettől félsz akkor simán csak mond meg nekik,hogy nem szeretnéd ha betegen jönnének látogatni mert még nagyon pici a babád és félted őt. Teljesen meg fogják érteni,ha nem nem akkor nem is kell hogy jöjjenek....

2014. okt. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Szia

én inkább attól félek, hogy nem fogom megfelelően feloltoztetni és megfazik miattam :(

Amúgy a szülökon 1-2legjobb barátom kívül nem fog hozzám bejonnii senki majd csak ha hazavittem a kisbabát.

29hkm

2014. okt. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
van olyan értelmi szinten minden ismerős/rokon, hogy betegen nem jön oda. Aki meg odajön, annak jó szívvel átadom a babát.
2014. okt. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nekem 2 gyerekem született ősz végén, ill. télen, és nem aggódtam ilyenek miatt. Aki beteg, értse meg, hogy nem. A kórházban különben is van látogatási tilalom, ha olyan nagy a járvány.

1. gyerekemnél ki lehetett vinni a látogatókhoz, a mamák meg a párom megfoghatta, másról nem is gondoltam, hogy bejön. Majd 2 nap múlva megjelent 2 ismerős is, akire nem számíthattam, de nem is tudtam kivinni a babát, mert kék fény alatt volt, nem lehetett ki-be rakosgatni. Nekik fényképen megmutattam.

2. gyereknél nem lehetett a látogatóknak kivinni, csak ajtón keresztül láthatták, nem is jöttek be látogatni, csak a közvetlen család. (Itt olyan szigorúak voltak, hogy még az apuka sem láthatta, foghatta meg, mivel nem ő volt benn szülésnél, a csecsemős meg sem akarta neki mutatni :( )

Szóval minden kórház más, de neked, és a párodnak (inkább neki) kell megértetni a többiekkel, hogy ilyenkor pihenni kell, nagy még a fertőzésveszély, bírják ki azt a pár hetet, addig pedig fénykép...

2014. okt. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!