Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Méhszájzáró varrat kiszedése...

Méhszájzáró varrat kiszedése fájdalmas?

Figyelt kérdés
Egy hét múlva veszi ki a doki a varratokat, akkor leszek 38 hetes.Mennyire kellemetlen vagy fáj-e a varrat kiszedése?A szülés meg is indul vagy nem feltétlen?Valakinek tapasztalata?Köszi! :)

#varrat #műtét #méhszájzáró
2014. okt. 6. 21:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia tapasztalatom az nincs, de nekem is 2 és fél hét múlva veszik ki a 38. héten. Azt el tudom mondani, amit a dokim mondott nekem. Állítólag nem fáj, olyan, mint egy kellemetlenebb vizsgálat. Kicsit vérezhet utána, de nem vészesen. Lehet, hogy elkezd kinyílni a méhszáj, ezért engem már nem engednek haza a kórházból a szülésig (neked is bent kell maradnod?). De az is simán lehet, hogy zárva marad, és időre szülünk. nekem mondjuk a műtét után fájt nagyon a 24. héten volt. És 5 hétig a kórhátban maradtam, mert sokáig görcsöltem...

Ja, és azt is mondta a doki, hogy ha kivette a varratokat, akkor már nem kell annyit feküdnöm mint most, hanem végre felkelhetek :) Remélem tudtam kicsit segíteni.

35 hkm

2014. okt. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Jaj elnézést, hogy kérdezek, de laikus vagyok. Ezt mikor, vagy miért csinálják? Vagy milyen esetben kell méhszájzáró varrat??? Bocsánat, csak még egyelőre "ismerkedem" a témával, és nagyon érdekelne.
2014. okt. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nekem 23 hetesen csinálták. Tavaly októberben műtötték a méhszájam P4 miatt, ezáltal megrövidült, de akkor nem figyelmeztettek arra hogy majd terhességnél ez problémát okozhat. Aztán 23 hetesen bevéreztem, mire kiderült hogy már nyitott vagyok a rövid méhszáj miatt,így egyből műtöttek. Nekem csak pár napig voltak görcseim, így 1 hét után hazaengedtek. Jövő hét hétfőn veszik ki a varratokat, én már úgy készülök,hogy bent maradok, de a doki konkrétan nem mondta.Örülnék ha nem engedne már haza, mert nem érezném magam varrat nélkül biztonságban. Remélem a szülés is megindul, már szeretnék babázni :) Én is azt hallottam,hogy nem fáj, de kellemetlen. Nekem a leoltás viszont nagyon fájt a 35. héten. Talán ez nem fog annyira. :S Majd ha tudom megírom,hogy milyen volt! :)
2014. okt. 9. 10:41
 4/11 anonim ***** válasza:
Szia 1-es vagyok. Tök jó lenne, ha megírnád milyen volt, mert azért én is aggódok miatta. Várom a híreket. Érdekes, én abban reménykedek, hogy ha nem nyílik ki utána egyből a méhszáj, akkor még hazaengednek 1-2 napra. Nekem 1 héttel korábban a 37. héten már be kell feküdnöm :)De jó, hogy csak 1 hetet voltál bent utána, én meg 6 hosszú-hosszú hetet!!! És nem aggódtál otthon, hogy mi van ha mégis megindul a koraszülés? Mert ez az egy volt a jó akkor a kórházban, hogy biztonságban éreztem magam. Nagyon rossz érzés összevarrva lenni, én utálom, bár tudom, hogy megmentette a kicsi életét, és ezért hálás vagyok... A te babád befordult? A miénk még "ücsörög". Fiút vagy lányt vársz?
2014. okt. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
2-es válaszolónak, kérdezőnek: a méhszájzáró műtét elég régi technika, most már van olyan orvos, aki nem is csinálja. Ha idő előtt kinyílik a méhszáj, ezzel tudják összehúzni eredeti állapotába, így megállíthatja a koraszülést. De nem minden esetben! Maga a műtét is vetélés kockázatot jelent. Amikor például nekem csinálták, még 2 másik lányt műtöttek és egyedül nekem maradt meg a babám... Viszont nálunk így tényleg életmentő volt. Úgy tudom a 24. hétig szokták csak csinálni, utána már nem. Ha van valami orvosi indoka (pl. sorozatos vetélések), már a teherbeesés előtt is megcsinálhatják.
2014. okt. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A műtét után inkább nyugodt voltam,hogy még idejében kiderült a probléma és nem vetéltem el.Nem is gondoltam koraszülésre se műtét alatti vetélésre.Nem igazán avattak be a veszélyekről. Mondták hogy sokat pihenjek. Engem nem zavar,hogy összevarrtak, bár most már többször érzem, mintha feszülne a varrat, de lehet hogy hülyeséget érzek.A baba 4 héten át forgolódott,most már végre befordult a helyére.Kislány lesz :) 5-ös válaszadó, neked milyen volt a varratszedés? A szülés egyből megindult nálad?
2014. okt. 9. 18:52
 7/11 anonim ***** válasza:
Szia kérdező! 1-es 5-ös válaszoló is én vagyok, csak később jutott eszembe pár dolog, azért írtam külön :) Szorítok neked hétfőn, feltétlen írj mi volt és gratulálok a kislányhoz. Nálunk fiú lesz. Te szigorúan betartottad a fekvést a műtét után, Mert nekem a lelkemre kötötték,hogy a nap nagy részében feküdjek. Úgy le vagyok gyengülve ettől az állandó vízszintességtől...
2014. okt. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Neked pedig a kisfiúhoz gratulálok! Igyekeztem annyit pihenni amennyit csak tudtam, de a főzést,takarítást nem tudtam hárítani, így nem feküdtem végig a napokat.De volt hogy úgy éreztem,hogy sok volt a mozgás és akkor szidtam magam,hogy mért nem fekszem. Így is gyengébbnek érzem magam szintén.
2014. okt. 10. 11:58
 9/11 A kérdező kommentje:
Meg volt a varratszedés! Fele annyira sem volt kellemetlen, mint a leoltás, az valamiért nagyon fájt. Magát a varratszedést épp hogy éreztem, de semmiség, nem kellett se altatni, se érzéstelenítőt nem adott, 1 perc alatt kiszedte. Haza is engedett a doki, mondta hogy enyhe vérzés még lehet (van is), de az természetes ilyenkor. Majd csak egy hét múlva kell mennem hozzá legközelebb, ha addig nem indul be a szülés :) Nem ítélt szigorúbb pihenésre vagy fekvésre, de nyilván óvatosabb leszek :)
2014. okt. 13. 14:34
 10/11 anonim ***** válasza:

Jaj de jó, most megnyugtattál! És milyen jó, hogy hazamehettél. Én azt gondolom, hogy a dokim azért akar bent fogni, mert amikor a műtétet megcsinálta már nagyon-nagyon nyitva voltam, elvékonyodott a méhszáj, és látszott a magzatburok is... Szóval talán az én méhszájam összességében rosszabb állapotban van, mint általában szokott. Meg talán amiatt is, hogy még faros a gyerek... nem tudom. De jövő héten befekszek, és rá egy hétre szedi ki a varratot.

Majd én is megírom mi volt.

Azért pihengess sokat, ne erőltesd magad és ha megszületett a kislány, és lesz egy kis időd, írd meg :) :)

2014. okt. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!