Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magzati adókedvezmény?

Magzati adókedvezmény?

Figyelt kérdés

Sziasztok kismamák!

Igényelte valaki mostanában a magzati adókedvezményt? Annyit tudok róla, hogy az orvostól kapok majd igazolást, hogy elmúlt 3 hónapos a kis magzatom.

De semmi friss infót nem találok róla a neten.

?? Valaki tud róla valamit? Munkáltatónak kell majd átadni? Mennyi a kedvezmény mértéke? Függ-e a fizetés összegétől?


Köszönöm!



2014. okt. 7. 09:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szia !Mi igényeltük 93 naposan lehet igazolást kérni nőgyógyásztól azt beviszed a munkáltatóhoz és adnak adókedvezményes papírt amit ki kell tölteni első kisbabánk fog születni 10ezer Ft-al lett több így a férjem fizetése!
2014. okt. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Pontosan így van ahogy a kedves előző mondja! Ami még fontos az az, hogy te igénybe veheted ezt a lehetőséget mindenképp ha van állásod. Viszont a párod csak abban az esetben, ha házasok vagytok! Remélem segítettünk!
2014. okt. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
43%
Igen, így van ahogy a többiek írják. Mi viszont nem nagyunk házasok és mégis kapja a párom az adókedvezményt.
2014. okt. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
19%
Nem kell házasnak lenni, elég az apasági nyilatkozat. Mi is igy csináltuk.
2014. okt. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

2. válaszoló vagyok. Elhiszem hogy a párotok igénybe tudja venni apaságival, nálunk is így van! DE! Magzati korban apaságival se veheti igénybe ha nem vagytok házasok! Ez a törvény! Szja-törvény 29/A. § (3) b)pont:

..."b) a várandós nő és a vele közös háztartásban élő házastársa;"

2014. okt. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Pedig elfogadta a munkáltatója ...
2014. okt. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Akkor vigyázzatok, nehogy vissza kelljen fizetni. Szerintem meg kellene kérdeznetek névtelenül a NAV-ot.
2014. okt. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Olvassátok el pl ezt:

http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__adozas-kon..

De higgyétek el, nem akarok én rosszat, csak baromi rossz visszafizetni.

2014. okt. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Valóban teljesen mindegy, hogy van-e apasági vagy nincs, ha nem házasok a felek, akkor csak anya veheti igénybe a terhesség alatt. Miután a baba megszületett, akkor már apa (élettárs) is kérheti és a terhesség alatti összeget vissza lehet igényelni adóbevalláskor, ha anya nem vette igénybe a kedvezményt terhesen.

Valóban vigyázni kell, a munkahely felelőssége is, hogy megadja annak, akinek hivatalosan még nem járna. Ha kiderül, vissza kell fizetni, büntetés és társai.

Ezzel a munkáltató is kockáztat. Ez van, ha a személyzetis vagy könyvelő nem megfelelően képzett vagy szimplán nem érdekli a dolog. Jópár ilyennel találkoztam.

2014. okt. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok) Köszönöm szépen a válaszokat!

Házasok vagyunk, én fogom igénybe venni, úgyhogy ezzel legalább nem lesz gond :-)

2014. okt. 7. 13:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!