Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Anyukak, akik mar szultek,...

Anyukak, akik mar szultek, megneznetek Nekem?

Figyelt kérdés

6+5 hetes kismama vagyok, masodik babankat varjuk. Elso kislany lett, es most a kisfiunak orulnenk nagyon (persze legfontosabb az egeszseg). Napra pontosan tudom h mikor lehetett a peteeresem, viszont elotte pont ket naponta vtunk egyutt + peteeres napjan, utana mar nem. Az orvos is pont 6+5 hetesnek szamolt a meretek alapjan. Ez azt jelenti h pont peteeres napjan foganhatott meg a pici? Mert akkor esedekes a fiu. :) Igazabol ez csak egy kivancsisag felolem, Nalatok h sikerult ha pont ugyannyi terhesnek szamolt a doki, mint ahogy volt az utolso menzesz? Lanyomnal hiaba tudtam mikor lehetett peteeresem (uh-on nezte a doki a tuszoerest/repedest), mar az elso uh-nal mas hetet adott meg a doki, mert nagyobbnak is merte. Es lany lett, mert elobb fogant.


Koszonom ha valaszoltok! :) Tenyleg csak kivancsisag. :)


2014. okt. 13. 13:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
48%

Ez mind szép és jó, DE: Azon múlik, hogy az újszülött fiú lesz vagy lány, hogy a petesejtet megtermékenyítő férfi ondósejt a női X vagy férfi Y kromoszómát hordozott-e. A 23 pár kromoszóma közül, melyeket az újszülött a szüleitől örökölt, az egyik pár két különböző nemi kromoszómából áll. Az anya két X női kromoszómája közül az egyiket adja magzatának. Az apa, akinek egy X és egy Y kromoszómája van, szintén átadja egyikét az utódjának, és ettől függően lesz fiú vagy lány.

Éppen ezért a férfitól függ,hogy milyen nemű lesz a baba.

2014. okt. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha a számított peteérés előtt volt az együttlét, akkor abból valószínűbb a lány, ha meg pont akkor, abból valószínűbb a fiú. De nem azért, mert korábban vagy később esel teherbe ettől, hanem azért, mert a fiú ondósejtek (az Y kromoszómások) általában gyorsabbak, így nagyobb eséllyel célba érnek ha épp van egy petesejt, a lány ondósejtek (az X kromoszómások) pedig kitartóbbak és tovább életképesek, így néhány napot tudnak várni egy megtermékenyítendő petesejtre.
2014. okt. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Koszonom h irtatok, ezeket tudtam, csak arra lennek kivancsi h a pontos meretek alapjan ami megegyezik a menzesszel, milyen nemu babak szulettek. :)
2014. okt. 13. 13:31
 4/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Én szintén néztem/számoltam a peteérésem és neten utánanéztem a termékeny napjaimnak. Nem a kisbaba neme miatt, hanem biztosra akartunk menni a teherbeesés miatt.

Mi szintén előtte és aznap voltunk együtt a férjemmel 2 naponta. Most 29 hetes kisfiú van a szívem alatt. :)

2014. okt. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 LadyLoss ***** válasza:
Nekem lombikból született a lányom. A petesejteket leszívásuk után azonnal összeeresztették a spermákkal. Nem feltétlen születik fiú a peteéréskori szexből.
2014. okt. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Csak egy baj van az elméletetddel. Hogy a peteérésed fix volt, tehát tök mindegy, hogyí mikor voltatok együtt, azt a petesejtet csak abban a 12-24 órában lehetett megetrmékenyíteni. Lehet, hogy egy 4 nappal peteérés előtti együttlétből származó spermium termékenyítette meg, de lehet, hogy egy 2 nappal azelőtti. Érted?

És a nem szempontjából ez a döntőbb. Lányra nagyobb az esély peteérés előtt, fiúra pedig peteérés környékén.

Szóval, az, hogy mennyi hetesnek számolt a doki ennek semmi köze ehhez.

Azért elmondom, hogy a fiamat nagyobbnak számolta, mint mensi szerint volt, a lányommal (akit most várok), napra pontosan ugyan akkorát, mint amennyi vagyok. Mindkét gyerkőcnél nem egy Uh-on volt így, hanem szinte végig a terhesség alatt.

2014. okt. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat es gratulalok a babakhoz! :)

Kedves 4-es, nagyon remenykedem h nekunk is igy lesz, mivel mi is peteeres elott ket naponta vtunk egyutt es aznap. ;)

2014. okt. 13. 21:45
 8/12 A kérdező kommentje:
Kedves utolso, koszonom h elmondtad Veled h volt! :)
2014. okt. 13. 21:49
 9/12 anonim ***** válasza:
Mi is "tudományosan" figyeltük a peteérést, (nem a fiú - lány téma, hanem csak szimplán a termékeny napok miatt), de pont a sikeres hónapban a hőgörbémnek két minimuma volt, 2 nap eltéréssel. (A ciklus.hu szerint a 11. napon volt peteérésem, a fertilityfriend szerint a 13. napon). Mi a 9. és a 14. napon voltunk együtt. És kisfiút várok :) (Pedig "tudományosan" a lány lett volna a valószínűbb.)
2014. okt. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ja, azt elfelejtettem, hogy a méretek napra pontosan egyeznek az utolsó mensi alapján számítottal :)
2014. okt. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!