Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szulunk?! Mi tortenik a...

Szulunk?! Mi tortenik a korhazba erkezve? Viszem magammal a csomagomat, de hova? Adatfelvetel pontosan hol es mikor?

Figyelt kérdés
Pontosabban felmegyunk a szuleszetre es ott elokeszitenek,ugye? Addig apanak mi a dolga? A BABA ruhacskait ki adja majd oda hogy feloltoztessek? Illetve fulbevalo,mikor kell szolni hogy kifurjak a fulet?? Kerlek segitsetek,totalis a kaosz a fejemben!Egy 39 hetes kismama
2010. jan. 23. 22:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerinem nyugodj meg, bármelyik kórházba is mész, az ottani dolgozók tudják a dolgukat, neked csak azt kell csinálni, amit mondanak. A babára először kórházi ruhát fognak adni, csak a hazavitelnél adhatsz rá saját ruhát.
2010. jan. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
37%
A baba fülét nem a kórházban fúrják ki.
2010. jan. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom...kicsit nyugisabban!! :))

Mindent időben meg fogsz tudni/kapni, stb. Apának az a dolga, hogy tartsa benned a lelket, segítsen NEKED. Babaruhais lehetnek apa dolga. Te kikészíted a ruhákat, és apa majd szülés után viszi a baba után. A fülszúrás...hát én nem tenném ennyire pici korban, erről nem tudok nyilatkozni.

2010. jan. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én a sotén szültem, megpróbálom röviden:

6kor beestünk, szülőszobán kopogtattam, ügyeletes nővér behívott, rögtön ott volt egy vizsgáló, adott hálóinget, hívta az ügyeletes nőgyógyászt, székre föl, vizsgálgattak. Mikor vége, adatokat felvették, szobába be, ágyra fel, ctg-re fel. Még az adatfelvételnél volt annyi időm, hogy kiszóljak Apának a folyosóra, hogy nem megyünk már haza. Ez volt reggel 7. 7-8 között beért a dokim, vizsgálgatott, nézegetett, elküldött beöntésre, borotválni engem nem kellett, beöntés után dolog, majd zuhany, Apás szülés lévén kimentem Apáért. Onnantól kettecskén vártunk, 9kor burokrepesztés, fájások, doki vizsgál, vizit miegymás. Mikor már elég zép tolófájások jöttek, szék átalakít, szülésznő a lábaim közt, nőgyógy a fejemnél, Apa a kezemet fogja, szülök. 15.15 megérkezett a pici, elvitték, lemérték, Apa hozta oda, míg a doki a lepényemet vizsgálta, pár öltés és kész. Apa kiment, mert anyósom megjött, babát elvitték, én letusoltam, ágynemű csere, kaptam enni és inni és mehettem a szobámba.


Sajnos gyermekágyas szoba nem volt, így simába kerültem, babát látogathattam a csecsemősöknél. Másnap kaptam szobát, mentem a babáért, ahogy megkaptam én át is öltöztettem saját ruhába, persze a pólya maradt! Esténként vitték fürdeni én mindig adtam másik rucit, hogy azt adják rá, így is volt. Szerdán szültem, szombaton engedtek haza. Fiam van, de a szobatársnőm lányának kiszúrták a fülét a kórházban, szóval úgy néz ki ez is változó, ki hol szül.


Ha valami nem okés, akkor szólsz a nővéreknek, csecsemősöknek, segítenek. Reméljük nem bunkókba futsz!


Könnyű szülést neked!

2010. jan. 24. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom mindenkinek a hozzaszolast!!!
2010. jan. 24. 12:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!