Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A nőgyógyász teljesen baparázt...

A nőgyógyász teljesen baparáztatott a cukoreredményem miatt, aludni is alig tudtam. Tényleg ilyen veszélyes ez? Aki jártas ez ügyben, k nyugtasson meg plíííz!

Figyelt kérdés
a terheléses cukrom 9.5 lett. majd a védőnőt 2 hétig el sem értem,h. közöljem vele,amikor találkoztunk,annyit mondott,h. mérjem egy napig evések előtt és után. azok az eredmények jók lettek. most elmentem a nődokihoz és majdhogynem leharapta a fejem,h. miért nem mentem eddig hozzá és hogy úristen ez milyen magas, nem érdekes,h. az otthoni mérések jók lettek (ott helyben is megmérte a cukrom, kereken 5 volt), ez terhességi diabétesz, alacsonyabb értékkel is fektettek már be kismamát, meg hogy milyen magas az anya magzat kockázat és még a baba is meghalhat. teljesen betojtam. adott egy halom beutalót. tényleg ennyire vészes ez a dolog? itthon még 4 lekváros palacsinta után is csak 7.4 volt a cukrom. jogosan paráztatott be?

2014. okt. 18. 05:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem véletlenül, mert ez valóban nagyon magas a 7,4 is az.
2014. okt. 18. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nos igen, magas a cukrod, a 7.4 is. Terhességi diabétesz veszélyes, főleg a babára nézve, igaza van az orvosodnak.
2014. okt. 18. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
2014. okt. 18. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Diabetologus szépen beállítja diétával, amit szorosan tartasz es nem lesz semmi baj. Minél hamarabb Menj el! Addig is feher liszt, cukor elfelejtve! Reggelire egyek 5 dkg teljes kiőrlésű pékárut max. Ezt szalámival, zöldséggel, tojassal, sajttal lehet kombinálni. Reggelire tej, gyümölcs tilos. Napi ötször kell majd enni. Szénhidrátot számolni, merni. Meg fogod tanulni, nem lesz gond.
2014. okt. 18. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Azért ijesztettek rad, hogy komolyan vegyed. De pont ezert van ez a vizsgálat, hogy kiderüljön es lehessen sgiteni. Sok kismamát érint.
2014. okt. 18. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen, veszélyes, a méhlepényt is tönkrevágja a nagy cukoringadozás/magas cukor. Nekem 6,5 és 2órával a terhelés után 7,4 volt, az orvosom arra azt mondta, hogy még belefér és nem is kellett diétázni, kezelni, nem is volt gond. De ha 2 órás terhelés után 9,5, az tényleg sok és vigyáznod kell.
2014. okt. 18. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 9 volt, az utolsó időszakban inzulint kaptam. Igen, rossz az értéked és veszélyes a babára.
2014. okt. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
csak nyugtassatok meg,h. még semmi baj nincs... annyira aggódom,h. az nem igaz!
2014. okt. 18. 09:05
 9/16 anonim ***** válasza:

azért nézik ezt a 20. héten és nem előbb, mert utána okozhat nagyobb gondokat.

Szerintem semmi bajotok nincs emiatt :)

2014. okt. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Nekem is 9,5 körül volt a terheléses cukrom a nagylányommal. A dietetikus adott anno egy jó kis táblázatot és 160g-os ch diétát kellett tartanom. Ami simán megoldható volt. Mérleggel járkáltam mindenhova, a családtagjaim már komplett hülyének néztek, hogy ennyire számolgatok mindent. Nekem a legnehezebb az édességről való lemondás volt, de felfedeztem egy tök jó diabetikus cukit, így az is meg volt oldva. Minden étkezés előtt meg étkezés után (asszem 1 órával) mértem a cukrom és ellenőriztem magam. A kislányommal semmi baj nem lett 3500g-al és 55 centivel született. Azóta gyönyörű és okos 5 éves nagylány. Én pedig amúgy sem vagyok egy modell alkat, de így a szülés után 5kg-val könnyebb voltam, mint terhesség előtt.

A második babánál amint megtudtam, hogy terhes vagyok nekiálltam szintén diétázni, de nem ennyire komolyan, mint az elsőnél, nem is lettem cukros vele.

Szóval kitartás, méregess, számolgass és semmi probléma nem lesz.

2014. okt. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!