Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Németországban terhesgondozás,...

Princi kérdése:

Németországban terhesgondozás, szülés, hebamme?

Figyelt kérdés
Nürnberg környékén élek, kérdésem lenne a kórházakról, hebammeról, anyakönyveztetésről....

2014. okt. 26. 21:47
 1/10 anonim ***** válasza:
En traunstein klinikumban szultem :) a korhazak modernek, messzemenokig mas mint otthon.
2014. okt. 27. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Tehat..

Kaptunk egy szuloszobat mikor szulni mentunk. Nem zargattak, neha megnezett a hebamme. Setalgattunk, volt lehetoseg labdara ulni, akar meg kadban szulni is lehetett volna. Ok turelmesek, nem csaszaroznak kiveve ha egy kaisersnittes papirt ala irsz, akkor meg vajudnod sem kell. Szules utan a babat egybol odaadtak, vegig nalunk volt, mikor engem betoltak a korterembe akkor apuka vitte a kislanyat oltoztetni pelenkazni. Bentre semmit nem kellett vinnem csak a ruhat amibe voltam. Mindent kaptunk.


A terhesgondozas ugy zajlik hogy valasztasz egy nogyogyaszt, de nem szulhetsz nala, nem fogadhatsz szulesre orvost, mert ugy valljak, hogy a korhazban minden orvos ugyan olyab szakkepzett..

2014. okt. 27. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Sejtem, hogy valamilyen német szó/rövidítés a "hebamme", de én úgy olvastam, hogy "he, b.meg"... :)
2014. okt. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
hebamme- szülésznő :D
2014. okt. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondra a nőgyógyász, hogy választanom kell hebammen-tet, ezt kötelező? Nektek kellett választani? Ha nem lehet fogadni szülészt akinél szeretnénk szülni, mert itt annál az orvosnál szülünk aki épp bent van a korházban, akkor minek a hebammen? 25h kismama
2014. okt. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
a Hebamme-t nem kötelező választani...nekem 2. baba lesz már tudom mit hogy kell, első babásoknak ajánlott inkább mert kijár eleinte szinte naponta segit szoptatasnal, fürdetésnél, stb...
2014. okt. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Akkor bent a korházba szüléskor és szülés után nincs semmi feladata? Nekem itt van németbe anyukám és ő tud segiteni bármiben, első babám lesz. Nem szivesen fogadnék hebemment-et, ha nem muszáj. Szülés után hogy működik az anyakönyveztetés a babának? Magyarba kell menni, vagy itt németbe valahol? Köszönöm a választ!!!!!!!!!
2014. okt. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
a korhazban van alapbol hebamme szülésnél de nem választott hanem ügyeletes akár a dokik...a hebamme költségét állja a Krankenkasse szoval ingyenes. anyakönyvhöz kell a te es parod születesije, meg a hazassagi anyakönyvi eredeti és hiteles német forditott változata is.a magyar anyakönyvit magyarban tudod majd megigényelni, de nem lesz kettős állampolgár, magyar lesz
2014. okt. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem vagyunk házasok, simán csak párkapcsolatban vagyunk. A születésit mindenképp le kell fordítani? Apasági nyilatkozatot vagy valami hivatalos okmányt be kell szerezni ahhoz, hogy az apja nevét kapja meg? Ugy tudom, a nevére kell venni a babát hogy megkapja a nevét.
2014. okt. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9. A születésit nem kell lefordítani, legalábbis az enyémet elfogadták. Rajta van még angolul és franciául is.
2014. okt. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!