Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért rossz az, ha keményedik...

Miért rossz az, ha keményedik a hasam? Egyáltalán milyen érzés az pontosan?

Figyelt kérdés
26 hetes km vagyok es neha azt gondolom, hogy kemenyedem, ilyenkor eleg feszes a hasam, de nem tudom, hogy ez az az érzés e... Lehet csak puffadás? Magnéziumot szedek eleget.
2010. jan. 26. 21:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem mindkét terheségnél iszonyú kemény volt végig. Az elsőnél még valami gyógyszert is kaptam, de nem szedtem be, mert felpörgetett ezért nyugtatókat írtak mellé...terhesen...nonszensz. A másodiknál is végig kemény voltam. Azért baj, mert ha nagyon bekeményedik, vetélés is lehet belőle, vagy koraszülés. Ha szedsz elég magnéziumot, ne aggódj. Akkor is van normális keményedés.
2010. jan. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor nem aggodom annyira. Mindenesetre mikor megyek legkozelebb megkerdezem a dokim...
2010. jan. 26. 21:41
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem elmagyarázta a dokim, amikor megkérdeztem tőle, hogy miért kell magnéziumot szednem, amikor nem is keményedek. Azt mondta, hogy előfordulhat észrevétlen keményedés is, pl alvás közben. A keményedés tulajdonképpen jóslófájás, de a jósló épp úgy, mint az igazi fájás, tágítja a méhnyakat. Márpedig az nekünk nem előnyös, mert koraszülést okozhat.
2010. jan. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én az elsőnél is végig azt hittem, keményedés. Most a másodiknál már tudom, hogy sokszor kinyújtózik alul a pici, és az olyan, mintha feszítené szét. Az igazi keményedések nekem csak a 35. hét körül kezdődtek.
2010. jan. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!