Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nektek hogy tetszik a Baltazár...

Nektek hogy tetszik a Baltazár név? Tényleg olyan gáz?

Figyelt kérdés
Évek óta tudjuk, hogy így fogjuk hívni a fiúnkat, most viszont, hogy tényleg babát várunk, mindenki "ki van akadva", hogy ezt a nevet akarjuk adni. Nem értem, miért jobb a száz Benett, meg Ármin meg Noel??!

2014. nov. 12. 19:31
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:

én úgy gondolom, hogy a névadás a szülő döntése - a gyereke pedig később megváltoztathatja, ha nem tetszik neki, de ha már megfelelő életkorba lépett, (volt itt gyakorin egy nő, aki a nyolcéves kisfiának engedte hogy új nevet válasszon magának... szerintem a 8-at meg kéne duplázni, és onnantól esetleg), akkor viszont ezt a szülőnek el kell fogadnia és támogatnia. szerintem minden szülő nevezze el úgy a gyerekét, ahogy szeretné, ésszerű határok között maradva, mert ha valaki nagyon kirívó nevet ad, később a gyereke issza meg a levét.

épp ezért én nem fogom se a baltazárt, se a noelt kritizálni. nektek ez tetszik. ha ráhangolódsz a pocaklakódra, és még mindig úgy érzed, hogy jó neki a baltazár, legyen. viszont fülöp bea anyák című könyvében (egyébként szórakoztató, remek könyv, ha valaki megtalálja, szívből ajánlom az olvasását) volt egy ilyen mondat: "... bendegúz lett, az édesapja választásából. csak nem lehettünk biztosak abban, hogy bendegúzos természetet hoz magával, így kapott egy kevésbé beszélő nevet is". én ezt tanácsolom, ha nem idegenkedtek a két név gondolatától. így a gyereknek is marad a későbbiekben választási lehetősége, ha ezt a nevet nem érzi annyira a magáénak. az, hogy kinek mi tetszik, az pedig relatív.

2014. nov. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
Nekem az a baj a Baltazárral, hogy egy ügyefogyott ember arca jelenik meg előttem, akiknek sose sikerül semmi. Amúgy a ti döntésetek, ha nektek tetszik, akkor adjátok ezt a nevet.
2014. nov. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
Kb mint a Tihamér. :)
2014. nov. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Na igen,tudom, mi választunk. Viszont már évek óta ezt mondjuk és más nevet elképzelni sem tudnánk. Főleg a párom, na ő hallani sem akar más névről, én még hajlanék felé. Főleg mikor meglátom az emberek arcát...pedig ha ennyit hallja az ember, mint én :) akkor egészen cuki név lesz belőle. Ezért is vagyok elbizonytalanodva.
2014. nov. 12. 19:52
 5/30 A kérdező kommentje:
Nővérem gyermekét pl Tamásnak hívják, őt meg azért nézték meg mindig, hogy "jaj hát milyen gyakori meg elavult név"....nem egyszerű döntés :) Főleg, ha ad az ember mások véleményére is.
2014. nov. 12. 19:53
 6/30 anonim ***** válasza:
Ne haragudj meg,de baltazárnak hívják a kutyánkat,így nekem egyből ő ugrik be. Nekem nem tetszik a Benett sem,az én fiam Ádám,nem érdekel hány ezredik ilyen nevű,mert ez tetszett és gondoltam,talán nem fogja utálni a nevét. A ti döntésetek,de azért gondoljatok bele abba is,hogy neki az egész életét ezzel a névvel kell lélnie... Vajon tetszeni fog neki? Nem fogják csúfolni? Túl különleges és ritka név,az ilyenre egyből ugranak a gyerekek.
2014. nov. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Láttam itt 2-3 ilyen kérdést is, na ők se kaptak túl sok szép választ :)
2014. nov. 12. 20:07
 8/30 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon csúnya név. Ismerősök adták a fiuknak, nagyon meg voltunk döbbenve. Ja és Baltának fogod becézni? Vagy Baltinak? Egyik se jó.
2014. nov. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:

Hát, figyelj, oké, hogy nektek tetszik, de egy dologba gondoljatok bele: ahogy rátok most döbbenten, meg szörnyülködve néznek, mert így akarjátok elnevezni a kisfiút, rá vajon hogy fognak nézni, ha bemutatkozik? Valószínűleg ugyanígy, gyerekkorában meg tényleg esélyes, hogy céltábla lesz a neve miatt. Nekem sem tetszik egyébként a név, de nem ítélkezem, elhiszem, hogy ti valóban szeretitek, viszont szerintem elsősorban a gyereket kéne nézni ebben a történetben.

Egyébként a divatnevek engem sem érdekelnek, a Benett meg a Noel kifejezetten taszít (bocs, ha megbántok valakit), az Ármin csak azért, nem, mert apai nagyapámat úgy hívják. Én most a terhesség legelején vagyok, ha kisfiú lesz, Robi lesz a neve.

2014. nov. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
Akkor úgy látszik egyedül vagyok a véleményemmel, de nekem kifejezetten tetszik a Baltazár név. Jó, nem egyszerű becézni, de én hideglelést kapok a túlbecézett nevektől. Ha nektek tetszik, akkor adjátok, ne más döntse el helyettetek a gyereketek nevét.
2014. nov. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!