Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen lehet szaunázni?

Terhesen lehet szaunázni?

Figyelt kérdés
2014. nov. 14. 07:59
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem túl valószínü. Ha a terhesség elött is rendszeresen szaunáztál, akkor kérdezd meg a nögyógyászt, de szerintem elég kockazatos.
2014. nov. 14. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Persze, 5 éve járok minden héten.Még nem biztos hogy terhes vagyok,de nem szeretném ha valami gond lenne...
2014. nov. 14. 08:07
 3/10 anonim ***** válasza:
Legalább is hívd fel az orvost, hogy neki mi a véleménye.
2014. nov. 14. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
nem
2014. nov. 14. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Természetesen nem lehet.
2014. nov. 14. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Több ezzel foglalkozó oldalt is elolvastam,meg kismama könyvekben is volt róla szó.Eléggé megoszlik a vélemény.Abban mindegyik egyet ért,hogy az első trimeszterben hanyagolni kell,mert vérbőséget okoz,ami könnyen vetéléshez vezethet,de vannak olyan leírások,amik a terhesség későbbi szakaszában kifejezetten ajánlják,mert egy részt méregtelenít,másrészt állítólag segíti a szülésnél a tágulást.Nem tudom ezekből mi igaz,és mi nem,én személy szerint nem mertem megkockáztatni.
2014. nov. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az orvos nekem a terhesség megállapításakor elmondta, hogy mit nem javasol. Ezek között szerepelt a szauna és a szolárium is.
2014. nov. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Megoszlanak a vélemények, Magyarországon inkább azt mondják, hogy nem kellene szaunázni, máshol (pl.: Finnországban) meg vígan szaunáznak a kismamák. Konzultálj erről az orvosoddal.

Engem 12 hetesen elvitt az évfordulónkon a párom egy wellness hétvégére, ahol szaunáztam is, igaz nem sokat maradtam bent, inkább rövidebb időkre mentem be (kb. 5 perc) és nem infraszaunába, mert az belülről melegít, de nagyon jól esett, azóta se éreztem sajnos magam annyira kipihentnek és feltöltődöttnek. 34 hetes vagyok és minden rendben.

De nyilván nem mondhatom neked, hogy menj, nem lesz semmi baj, ezért nálad a felelősséget nem vállalom. Első trimeszterben nem javasolják inkább.

2014. nov. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én külföldön élek, nekem kifejezetten ajánlották. Persze nem terhesen szaunáztam először, előtte is rendszeresen jártam.

20 hetesen voltunk a férjemmel egy hetet wellness szállodában, mindennap szaunáztunk, soha semmi problémám nem volt.

A szaunamesterünk szerint is sokan járnak kismamák hozzá.

Én a helyedben egyeztetnék az orvossal, természetes fontos, hogy probléma mentes legyen a terhességed.

2014. nov. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2014. nov. 14. 16:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!