Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Utrogestan miért hiánycikk?

Utrogestan miért hiánycikk?

Figyelt kérdés
Alig tudják beszerezni a gyógyszertárban,pedig nagyon fontos lenne,mert nem szabad megszakítani a kúrát.Még csak 6 hetes vagyok,legalább még 3 dobozzal vennem kellene.Más megyében is hiánycikk?(Szolnok megyében lakom)
2014. nov. 27. 05:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én érdi vagyok. Az első dobozzal Bp-en szereztem be, de csak a szájon át szedhető volt, mondtam, nem baj, csak legyen valami. Szerencsére akkor az első gyógyszertárban kaptam.

Tegnap Érden kellett beszereznem a második dobozzal, első gyógyszertárban egyik se volt. A második, ahova bementem, egy Alma gyógyszertár volt, szintén egyik se volt. Azt mondták,gyártási hiba lehet, jó ideje megy a huzavona, nincs a nagykerben semm, ahonnan ők rendelhetnek.

2014. nov. 27. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Véletlenül elküldtem, bocs.

Szóval ajánlottak nekem egy Tevás gyógyszertárat, mert ők egy olyan nagykerből rendelik a gyógyszereket, ahonnan az Almák nem rendelhetnek. (Az ajánlott helyen végül kaptam, sőt még hüvelygolyó is volt nekik raktáron)

2014. nov. 27. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Még mindig én vagyok, nem ment át az utolsó válaszom.

Nem sok dolgot tehetsz.

Leginkább azt, hogy végigtelefonálod az összes gyógyszertárat, amit csak találsz a neten/telefonkönyvben. Csak kell lennie egynek, ahol maradt még pár dobozzal. Az én példámban a Teva gyógyszertárban volt, az Almákban nem. Telefonon kell, hogy felvilágosítást adjanak (nekem ezt mondta a gyógyszertáros), potyára ne menj.

Ha minden kötél szakad, akkor marad a Pharmafutár (szintén a gyógyszertáros javasolta), ők egy nap alatt bármit beszereznek külföldről, kb. 20 euróért. De maga a gyógyszer ugyanennyibe kerül külföldön is, mint idehaza.

Ha esetleg van Pest megyei ismerősöd, aki tud segíteni, akkor mondom, hogy a két gyógyszertár, ahol én tudtam venni:

Bp. VIII. kerület, Szigony utca 2., Szigony gyógyszertár

és

Érd, Balatoni út 56., Liget gyógyszertár.


Sok sikert a beszerzéshez, kicsit én is tudom, mit érzel, átmentem ezen.

Drukk nektek!!!!! :)

2014. nov. 27. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ilyenkor már nem lehet Duphastonra váltani? Én azt kaptam és sose volt problémám, akkor se, ha kisvárosi gyógyszertárban váltottam ki. Nem tudom, mitől függ, hogy kinek melyiket írják föl, de ugyanúgy progipótlás mindkettő.
2014. nov. 27. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

#1-2-3 vagyok

A Duphastonnal az a baj, hogy abban 10 mg didrogeszteron van, az Utrogestanban meg 100 mg progeszteron. A didrogeszteron csak nagyban hasonlít a progeszteronra, végül is helyettesíthető, de mondta a gyógyszertáros, hogy sokkal gyengébb.

Ha végképp sehol nem találsz, akkor menj vissza az orvoshoz, hogy nincs, csak Duphaston; majd ő megmondja, helyettesítheted-e és milyen adagolással.

2014. nov. 27. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, ha végképp nem kapsz, nekem van három dobozzal. A lökött nőgyógyász rosszul diagnosztizált, és felírta, én meg kiváltottam. Nem volt rá szükség,mert nem voltam terhes (csak a doki benézte :-/ ) Ha írsz privit, megbeszéljük, és elküldöm.
2014. nov. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos Miskolcon is ez a helyzet, hiánycikk, 2 hetembe telt még a környéket bejárva beszereztem 2 dobozzal, még jó hogy nem hagytam az utolsó pillanatra a kiváltást, így éppen hogy meg lett mire elfogyott ami otthon volt. :/ Nem értem hogy lehet hiánycikk, mikor rengetegen használják!?
2014. nov. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Szolnokon a Plaza Benu gyógyszertárában mindig van. A fiókból, ahogy kiveszi, mindig van kb 10 db.


Nem is tudom, minek külditek Érdre???? Jééézusom.

2014. nov. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó!Törökszentmiklóson 4!! gyógyszertárban voltam,rögtön körbetelefonáltak,az utolsó patikában azt mondták,hogy 3 dobozzal van a megyében,egyet átkért,így kaptam meg!Miért is vonnám kétségbe a gyógyszerész szavát?
2014. nov. 28. 06:19
 10/14 anonim ***** válasza:

AAAA,nekem is kellene....

a szájon át szedhető változat használható hüvelyben is vajon?

Pesten valaki tudott valahol venni? :)

Köszi

2014. nov. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!