Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek mikor érdemes...

Szerintetek mikor érdemes elkezdeni vásárolni a babának? Ti mikor kezdtétek?

Figyelt kérdés
17. hetet töltöttem, még nem vettünk semmit, de rengeteg minden kell majd, mivel első babák lesznek. 32. héten be is fektetnek, így előbb is kell "elkészülni".
2014. dec. 1. 12:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Mi mind kettő terhességemnél a 12. hét után kezdtünk el vásárolgatni, és főleg az után hogy megtudtuk a nemüket (16. héten). Amíg nem tudtuk a nemét addig pl megvettük a babakocsit, tudtam hogy abból unisexet szeretnék, 14. héten meg is volt már. Minden hónapban vettünk valamit, félre rakott pénzünk nem volt, így amit minden hónapban kitudtunk szorítani, azt a babára költöttük. Még így is maradt a végére is vásárolni való, pl pelenka, popsitörlő, nekem a kórházi dolgok stb...

Akinek van tartaléka az biztos gyorsabban tud vásárolni, de nekünk így is jó volt, így minden hónapban volt minek örülni (kisruhák, kiságy stb...) A szobája a 36. héten készült el a kisfiamnak, a kislányomnak a 38. héten.

2014. dec. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Elektromos dolgokat (légzésfigyelő, mellszívó stb..) érdemes csak kinézni és összeírni, majd a szülés előtt nem sokkal megvenni (esetleg a ha van ráérő nagyi, akkor az elektromos készülékek listájával elküldeni amíg a kórházban vagy). Ez azért jó, mert így hosszabb ideig tudod kihasználni a garanciát. Ha megveszed hónapokkal előtte akkor ott porosodik a polcon és ketyeg a garancia, nem derül ki h jó-e. Ja és kipróbálni tilos előre a mellszívót, mondta a nő a szülésfelkészítő tanfolyamon, h többmindenkinek beindult tőle egyből a szülés, amikor próbálgatta.
2014. dec. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nálunk szintén első baba, én a 20. hét környékén kezdtem el vásárolni először csak ruhákat, majd egyéb textileket (takarók, ágyneműk, stb) aztán amikor már nem tudtam hova rakni akkor vettünk egy komódot kb a 26. héten. Majd az ágyat és a pelenkázót a 30.héten. Babakocsink még nincs és még pár apróság hiányzik. Szerintem nyugodtan elkezdhetsz vásárolni, ha van konkrét elképzelésed mindenről hogy milyen legyen akkor hamar végzel legalább. Mi mindenben bizonytalanok voltunk :) bútort rendeltünk ott azt mondták 4 hét mire elkészül, ezt kalkuláld bele ha ti is rendelnétek. Egyébként 2 hét alatt lett kész.
2014. dec. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, aranyosak vagytok! :) Mellszívót pont a múlt héten kaptam (használt, családból örököltem). A nemeket még nem tudjuk, talán a héten kiderül végre... Én is arra gondoltam, hogy legelőször a textilekkel kezdenék - rugi, ágynemű, ilyesmi.
2014. dec. 1. 13:37
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát mi azt hiszem már az elején vettünk ezt-azt már.

De úgy igazán a 20-24.héten kezdtünk el vásárolgatni.

És úgy a 34.héten már minden megvolt.

Most 38 hetes vagyok és nyugodtan hátra dőlhetek,hogy megvan minden.

DE ilyen textil pelust, lepedőket stb akár el is kezdhetsz mert az pl nem nemhez kötött dolog :)

Gratula a babákhoz:)

2014. dec. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is! :) És viszont gratulálok!
2014. dec. 1. 14:03
 7/7 anonim ***** válasza:
Mi amint megtudtuk a nemét biztosra (a 12. héten még nem mondta 100%ra a doki, a 18. héten viszont igen). Mi előszőr a nagyobb dolgokat vettük meg (bútor, babakocsi) utána az apróbbakat.
2014. dec. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!