Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha megszülök melyik hivatal...

Ha megszülök melyik hivatal állítja ki a születési anyakönyvi kivonatot? Vagy a férjemnek kell intéznie majd? Hol?

Figyelt kérdés

2014. dec. 6. 18:09
 1/5 anonim ***** válasza:
A szülés után a kórházi védőnő körbemegy és mindekitől elkéri az adatait. A házassági anyakönyviről, személyiről stb jobb, ha esetleg visztek már alapból másolatot, mert van, ahol ott lemásolják, de van, ahova kell vinni. A házassági anyakönyvi esetében, van, ami nem lehet pár hónapnál régebbi, szóval kell kérni újat az önkormányzatnál. Mikor elmentek a kórházból , akkor már elméletileg ott lesz az anyakönyvi, ha nem , akkor pár nap múlva lehet érte visszamenni.
2014. dec. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem az eredetit kertek, másolatot nem fogadtak el. Egy hét múlva kellett érte mennem.
2014. dec. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
nálunk végigjárta egy anyakonyvvezeto a szuleszeti osztalyt, bekerte a hazassaglevelet (régi fénymásolata), személyit meg a ferjem szemelyi igazolvany szamanak utolso 4 szamjegyet, es kitoltottuk egYutt az adatlapjat. aztan mindent elvitt es 4 nap mulva visszahozott mindent az anyakonyvi kivonattal. a ferjemnek semmit sem kellett intezni. esetleg hivd fel a korhazat, ott megmondjak.
2014. dec. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálunk 3 hónapnál nem régebbi eredeti házassági anyakönyvi kivonat kellett a kórházban, az én személyim és a férjem személyijének az adatai. Kb. 5 nappal később lehetett érte menni a kórház illetékes önkormányzatához (a kórházban megmondták, hogy pontosan hova kell majd menni). Férj is intézheti, nekem édesapám intézte külön meghatalmazással.
2014. dec. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi nem voltunk házasok, apasagi nyilatkozat kellett, az én szemelyim es lakcimkartyam.
2014. dec. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!