Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 3 hetes terhes vagyok és...

3 hetes terhes vagyok és minden este 37 fokos hőemelkedésem van ez normális? És elmúltam 37 éves mikor érdemes először orvoshoz menni és van valami speciális vizsgálat amit érdemes megcsináltatni?

Figyelt kérdés
2008. aug. 17. 19:14
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Szia.ezt a 3 hetest nem értem.3 hete nem jött meg, vagy a ciklusod 3. hetében jársz?honnan tudod hogy terhes vagy?elmaradt,csináltál tesztet?én 37 éves vagyok,most 20 hetes.Ha tényleg terhes vagy a magasabb hő indokplt, persze, ha nem vagy egyébként megfázva.én 5 hetes voltam mikor dokihoz mentem,ő megállapította hogy lát petezsákot, de magzatot ilyenkor még nem látnak,a 9.héten mikor visszamentem már volt szívhangja.semmi különösebb vizsgálat nem kell.ugyanazokon mész keresztül mint más, csak 1 magzatvízmintavételt ajánlanak, a kor miatt.én megcsináltattam, de ha nem akarod,csináltatsz vér vizsgálatot.azthiszem ennyi.boldog babavárást kívánok.
2008. aug. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%

Jelentkezz minél hamarabb az orvosodnál. A hőemelkedésre nem tudok mit mondani, lehet, hogy elkaptál valami enyhe fertőzést.

A genetikai vizsgálat ilyen korban kötelező.

2008. aug. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
61%

Ezt a 3 hetes dolgot en sem ertem, a mensi elott egy hette lpozitiv lett a teszted?

Egyebkent, a 37 fok nem hoemelkedes!

Es nem is koros, a testho terhessegben 36.6 helyett kicsit feljebb van, 37 korul.

2008. aug. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%

Az utolsó válaszoló hiába van lepontozva, ő jár közel az igazsághoz. A 37 fok terhesség esetén, különösen este mérve egyáltalán nem indokolja fertőzés, betegség eshetőségét (ahogy egy korábbi hozzászóló rémisztgetett), teljesen normális dolog. Ellenkező esetben nagyon sok kismama, köztük én is folyamatos megbetegedésben szenvedünk, mert az én hőm már 25 hete 36,9-37,1 között mozog. És ez a reggeli hőmérséklet!

A kérdező pedig odaírta, hogy neki esténkét szokott ennyi lenni, tehát nagy valószínűséggel a reggeli neki kevesebb, hiszen az esti hőmérsékletet befolyásolja az, hogy a szervezet éppen tápanyagot égett, izommunkát végzett, vagy éppen egy meleg zuhany után van a test. Ezek mind emelik a hőt.

Orvoshoz rohanni sem fontos, ha nem volt korábban terhességgel kapcsolatos problémád. Alapesetben 8. héten van először ultrahang, de 5 hetes kortól látni már petezsákot, viszont szívhang akkor nagy eséllyel még nem lesz, tehát visszahív majd a doki 2-3 héttel később. Aki nem türelmetlen és kibírja, az megvárhatja a 7-8. hetet az orvossal, kivéve, ha bármilyen negatív tünetet észlel (erősebb görcs, vérzés).

35 év felett több genetikai vizsgálatot végeznek, különösen a Down-kórt szűrik jobban. Erre az egyik módszer a magzatvízvétel, ami elsőre elég durván hangzik és jár is némi kockázattal, de állítólag nem annyira vészes valójában. Ezt esetleg kivédheted egy integrált tesztel, ahol vérvizsgálat alapján állapítják meg, hogy mennyi az esélye annak, hogy a babád down-kórban szenved. Ez a teszt valójában azt mutatja meg, hogy magas, vagy alacsony rizikófaktorban vagy, nem ad 100%-os eredményt. Épp emiatt, ha magasban vagy, akkor ezután ugyanúgy továbbküldenek magzatvízvételre. (Azt hiszem, hogy Magyarországon ez az integrált teszt fizetős, 10-15e forint között van. Én külföldön vagyok, itt ingyenes és minden terhességnél megcsinálják, nagyon megbízható és tényleg veszélytelen.)

2008. aug. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
azért tudom hogy 3 hetes terhes vagyok mert a párom külföldön él és csak havonta 1szer tudunk találkozni. A menzeszem júli 13-án kezdődött 26-27-ig voltam kinn nála és augusztus 15-én lett pozitív a tesztem úgyhogy szerintem 3 hetes terhes vagyok. köszi a válaszokat
2008. aug. 18. 16:19
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha júl 13-án jött meg utoljára akkor te már 5 hetes terhes vagy!!!
2008. aug. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
de nem voltunk együtt 13-a előtt csak júli 26-27án szerintem a 26-27 az a fogantatás napja nem?
2008. aug. 18. 16:57
 8/9 A kérdező kommentje:
a terhességet nem a menzesz első napja után két héttel számolják a dokik?
2008. aug. 18. 17:00
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A terhességet az utólsó menstruáció első napjától számítják! Akárhogy is tiltakozol 5 hetes kismama vagy. 16 hetes pocakos
2008. aug. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!