Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Korai terhességnél meddig...

Korai terhességnél meddig normális a szurkáló fájdalom és a görcsölgetés?

Figyelt kérdés

Nov. 23-án jött meg utoljára.

Átlag 32 napos a ciklusom.

Ma reggel (35.nap) teszteltem, szép kétcsíkos lett.

Kb. egy hete érzem azt, hogy szurkál a hasam aljánál illetve időnként olyan görcseim vannak, mint menstruáció alatt szokott (pontosabban annál egy kicsit erősebb).


Akinek hasonló tünetei voltak: meddig éreztétek ezt a görcsölést? Mennyivel a "nemvárt" dátuma után maradt abba? Mikor váltották fel a "klasszikus" tünetek?



2014. dec. 27. 11:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Kezdj el magnéziumot szedni, nekem attól szépen elmúlt. Utána nem is volt az a "mindjártmegjön" érzésem.


Aztán később, majd ha nő a méhed, nyúlnak a szalagok, jönnek a mindenféle húzódások, azon is segít a mg.

2014. dec. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Köszi!

Te mennyit szedtél naponta?

Béres van itthon, abban 1 tablettában 250 mg van.

2014. dec. 27. 11:48
 3/14 anonim ***** válasza:
Bocsi az off-ért. ÉN 4+3 hetes vagyok, a szurkálást én is érzem.2 szép pozitiv tesztem van,de semmi más tünet.Ez normális?Vagy még korai? Kicsit aggódom. Te kedves kérdező mit érzel?
2014. dec. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Pár napig Jutavit MgB6-ot szedtem, mert az volt itthon, az is 250 mg-os. Abból ha jól emlékszem, kettőt szedtem, de még az 500 mg is nagyon kevés, attól nem múlt el.


Nekem, ami igazán segített az a gyógyszertári magnézium-citrát kapszula volt, ez 600 mg-os, és ebből szedek a mai napig 2*2-t, vagyis 2400 mg-ot. Ezt a nődokim írja fel minden hónapban.


A Béresből simán bevehetsz kettőt, aztán ha jársz dokinál, ne felejtsd el megkérdezni, hogy milyet és mennyit javasol.


Pl. a MagneB6-ból 3*1-et, vagy 3*2-t szoktak adni a kismamáknak. Olyat hallottam, hogy akkor szedsz már túl sokat, ha megy tőle a hasad, akkor kell visszább venni.

2014. dec. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
3-as, ne aggódj! Baj csak a nagy görccsel, meg a vérzéssel van! "Klasszikus" tünetek meg egyrészt vagy lesznek, vagy nem, másrészt meg jönne-mennek. Hányinger 7-8 hetesen szokott kezdődni, nekem pl. abszolút nem is volt. A cicifájás is hol volt, hol nem. Nekem csak egy kis étvágytalanság volt pár hétig 10-13 hetesen kb. Én is aggódtam, kérdeztem a dokimat, mondta, hogy örüljek, ha nem vagyok rosszul, illetve ő mondta, hogy baj csak a nagy, nem múló görccsel és a vérzéssel van.
2014. dec. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
3-as vagyok.Köszönöm,megnyugtattál :-)
2014. dec. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Újból köszi!

6+3 -ra vagy 7+2-re van időpont az orvosnál (van netes időpontfoglalás), fogalmam sincs melyik lenne jobb.


3-as!

A görcsökön kívül nekem még fáj a mellem, fent van a hőm (37,2 - 37,5 - egyébként az alaphőm is magas), illetve időnként szédülök (a vérnyomásom eleve alacsony, legutóbb az üzemorvos 90/50-et mért).

2014. dec. 27. 12:20
 8/14 anonim ***** válasza:

Jó lenne tudni, hogy mennyire erős a görcs.

Ha nagyon, akkor 6+3 hetesen menj orvoshoz, és nézze meg, hogy hova tapadt.

Még az is lehet, hogy lesz szívhang (nekem 6+0 hetesen volt.)

2014. dec. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nekem az 1. terhességi tünet az volt, hogy nagyon szurkált a méhem és a bal petefészkem, és vérbőséghez hasonló érzésem volt. Ekkor teszteltem. A tünet 8 hetes koromig tartott.

Ilyenkor le kell feküdni, és ha pihenésre enyhül vagy el is múlik semmi baj, ha nem enyhül, erősödik, akkor orvos. Főleg ha több napig tart vagy barnázgatsz.

Fog majd nyilallgatni is hüvelybe. Nekem a 10. hét után volt ez.

Sok sikert, és pihenj, ha úgy érzed, arra van szükséged!


15 hkm

2014. dec. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
60%
#9, a Kérdező nem szurkálásról beszél, hanem görcsökről, ami ráadásul erősebb, mint menseskor!
2014. dec. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!