Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 14 hetes terhes vagyok és fáj...

14 hetes terhes vagyok és fáj a torkom nehezen nyelek és néha fáj a fejem. Milyen gyogyszert vagy milyen gyogynövényt szedhetek hogy a kisbabámnak ne legyen baja?

Figyelt kérdés
Most a 2. babámat várom és az elsőabámtol elkaptam a megfázást és nem tudom hogy milyen gyogyszert szedjek hisz nagyon fáj már a torkom.

2014. dec. 29. 21:31
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem ha fajt a torkom sok negrot szopogattam.azt a negro mixet vettem direkt h mentolosat is egyek mezeset is. Nem vagyok gyogyszerparti neh a kisbabamnak artsak.fejfajas nekem is elofordul az ido miatt is.egy fel algopirint veszek be ha mar nagyon nem birom.ja torokra elao osztalyu egy kanal mez ;) 19hkm
2014. dec. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Tantum verde torokfájásra. De akár egy "sima" mentholos cukorka is segíthet sokat. Sok folyadék, citromos mézes tea, ágynyugalom. Láz esetén paracetamol.
2014. dec. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Pirított cukor régi gyógyír a torokfájásra. Próbáld ki :-) nekem mindig bevált.
2014. dec. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

hársfatea+c vitamin+jó fokhagymás piritós!!Ha birod a fokhagymát,akkor haraphatod is.Én nem birom,ezért úgy szoktam,hogy 1piritósra,kb 3-4cikket ráreszelek,még igyis folyik a könnyem közbe,de megéri......másnapra sokkal jobb,még másnap is szoktam enni,harmadnapra kutya bajom! ;)

Jobbulást!

2014. dec. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem sinupretet javasolt az orvos terhesség alatt, és nagyon bevált.
2014. dec. 29. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
0%
algopirint nehogy bevegyél penicillin tartalmu és árt a babánal a paracetamol nem ha már tényleg nagyon nem birod akkor vegyél be valami olyansmit amibe nincsen penicillin a mézes tea a legjobb jah igen meg a tantumverde is nagyon jo mert lidokain hatásu de azt csak 4 honapos kor felet szopogas semmien gyogyszert ne szedj csak a vitaminokat amit az orvos felirt
2014. dec. 30. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Előző: ez NEM igaz. Napi 4 algopyrin is bevehető, sokkal többet árt a babának a fájdalom, mintha beveszi valaki.


Egyszer egy cikkben olvastam, hogy az erős migrén olyan, mintha apró stroke-ok lennének, okozhat akár végtaghiányt is a nagyon korai terhességben.


Itt nyilván nem egy kis fejfájásról beszélünk, de komoly fájdalmaknál, mint pl. fog vagy fülfájás igenis lehet algopyrint bevenni. Az első között kaptam a receptet, hogy ha kellene ezt vegyem be, és ne mást!

2014. dec. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok.barkit kerdeztem (orvost is) mindig azt kaptam h algopyrint vegyek csak be mert az a legnormalisabb vagy milyen gyogyszer.a tobbi csak sok sz@r.. anyukamnak 4gyereke van,most lesz a 4.unokaja es tapasztalt mar..o is algopyirint mondja.
2014. dec. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
ahogy érzitek én mikor othol tartozkodtam magyarba se engedték semiféle képp,itt németbe meg fölleg nem engednek sem magyar gyogyszert sem németet van egy vitaminom amit naponta regeli orában szedhetek 9 honapig és nemis vagyok beteg mer abban minden megvan
2014. dec. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az én dokim is az algopyrint mondja mindig!

Igy én azt veszek be mikor már elviselhetetlen a fejfájásom,meg múltkor foghúzás után is azt vettem be.

2014. dec. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!