Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nőgyógyász felírhatja hematoló...

Nőgyógyász felírhatja hematológus szakvéleménye nélkül a Clexane-t?

Figyelt kérdés

~10 évvel ezelőtt tudtam meg, hogy Leiden heterozigóta vagyok, akkor azt mondták, hogy nem kell vele foglalkoznom, csak ha majd gyereket akarunk. Mivel akkor még nagyon távoli volt, így hallgattam az orvosra, nem mentem tovább.


A pozitív teszt most is meglepetés volt, nem számítottunk rá, így azóta se voltam hematológusnál, csak az a leletem van, amit akkor kaptam.


A nőgyógyász az alapján fel fogja vajon írni a vérhígítót vagy esetleg tud adni "sürgősségi" beutalót egy hematológushoz?

Úgy hallottam, hogy normál eljárásban hónapokba telhet egy időpont (mondjuk azt se tudom, hogy Db-ben hol is van szakrendelés).


Nem lenne jó egy ismert genetikai hiba miatt elvetélni, trombózist kapni.


Szerdára jelentkeztem be a nőgyógyászhoz.



2015. jan. 4. 14:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Én is Leiden heterozigóta vagyok. Nekem nem írta fel a nőgyógyász, de kaptam tőle sürgősségi utalót. Felhívtam a hematológust, elmondtam, mi a helyzet és másnapra kaptam időpontot.
2015. jan. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi!

Sztk-s vagy magánorvostól kaptad a beutalót?

Mennyi időn belül lett meg a szakvélemény a hematológustól? Így hányadik héttől tudtad szúrni magad?

2015. jan. 4. 16:19
 3/7 anonim ***** válasza:

Nálam is ez a helyzet.

Clexane 0.4 szuri mindn nap.

4 éve tudok a hajlamomról, de 8 hetesen jutott eszembe, hogy terhesség esetén szúrni kell.

Felhívtam a dokit, köv. rendelésén már ott voltam, azóta szúrom.

16 hkm

2015. jan. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Sztk-s nőgyógyász adott utalót, a hematológiai eredmény a szakvéleménnyel együtt 3 napon belül meg volt. Terhesség elejétől szúrtam a vérhigítót (én Fraxiparint 0,3-at kaptam, nem Clexant), valamiért mégis missed ab lett a vége. A hematológus szerint nem volt hozzá köze a Leidennek.
2015. jan. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Sajnálom :(
2015. jan. 5. 06:43
 6/7 anonim válasza:
Meddig kellett szúrnotok magatok Cleanxannal?
2015. aug. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A terhesseg orvosi megerositesetol vegig a szules utani 6. hétig minden aldott nap.
2015. aug. 30. 00:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!