Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megválaszoljátok a kérdéseimet?

Megválaszoljátok a kérdéseimet?

Figyelt kérdés

Én nem értek semmit.Az egyik terhesnő mindent úgy csinál mint terhessége előtt.A másik meg kíméli magát mindentől.

Szabad-e terhesen emelni? Kerékpározni? Sportolni? Kádban fürdeni? Csípőset enni?

Aki szociális gondozó és ápolónak tanul és heti 1-szer kórházban van gyakorlaton az terhesen tudja csinálni ezt? Megkérhetem a tanáromat hogy ne kelljen emelnem?


2015. jan. 15. 14:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Azt szokták mondani, hogy 5 kg-nál többet ne emeljünk terhesen. Sprotolni, nyugodtan sportolhat aki előtte is csinálta rendszeresen. Viszont aki nem sportol, az ne terhesen kezdje el. Kádban fürdeni azért nem ajánlatos mert a fertőzések könnyebben feljutnak, illetve forró vizes fürdőt nem ajánlják mert vérbőséget okoz. A heti 1szeri gyakorlat szerintem nem akadály, de a helyedben lehet megkérném a tanáromat, hogy egy nénit bácsit ne kelljen már felemelnem. Illetve nem mindegy, hogy veszélyeztetett terhes vagy e, mert ha igen, az orvos lehet ágyba küld, és csak azt engedi meg hogy wc-re menj, és egy pohár vizet emelhetsz meg.
2015. jan. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én minden ugyanúgy csináltam mert nem volt indokolt hogy változtatnom kelljen bàrmin. Bringáztam, túráztam (nekem a sport ennyiben kimerül :)), az emelgetésre figyeltem hogy túl nehezet ne; kádban fürödtem, de nem forró vízben; csípőset ettem, olyat nem ettem amiben nyers dolgok vannak. 8. hónapig dolgoztam, és rengeteg energiàm volt. Most a második babámat várom (és az első is még kicsi), a derekam már most kivan, pedig csak félidős leszek. Emelgetnem muszáj a nagyot! Eddig még bajom nincs tőle, de most hogy úgy érzem rám férne a pihi, nem tehetem meg. Hogy a gyakorlatod tudod-e folytatni, azt a dokiddal beszéld meg /meg neked kell érezned hogy bírnád-e.
2015. jan. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia! Tudom, hogy nagyon el tudja bizonytalanítani az embert a sokféle információ!

A válasz valahol ott van, hogy bár alapvetően a terhesség nem "betegség", azért mindannyian máshogy viseljük.


Amikre én rákérdeztem az orvosomnál (teljesen problémamentes a terhességem):

- biciklizés: kb a 22. hétig én bringáztam - azóta nagyobb a poci, és esésnél nem szeretném megütni. De fizikailag simán bírnám, most 27 hetes terhes vagyok

- Kádban fürdés: ha nincs gond, lehet, de ne legyen a víz 37 foknál melegebb.

- Sport: én úszni járok, ami mehet a végéig akár. De a kismama torna is.

- Emelés: ezen én is aggódtam - az orvosom azt mondta, 15 kilóig nyugodtan cipelhetem a szatyrokat :) Persze nem naphosszat, és figyelek, hogy egyenes háttal emeljek lehetőleg. Mindig arra gondolok, hogy ha már lenne egy 3 évesem, őt is tuti emelgetném :)

- Fűszeres ételek: én kifejezetten kívánom. Az orvosom azt mondta, ezt nekem kell érezni, ha az én gyomrom bírja, akkor hajrá. Ugyanez van a káposztával - én csomót kívánok, és egyelőre nincs tőle bajom, míg mást meg puffaszt.

- Ami a munkát/emelést illeti: mindenképpen szólj, hogy babát vársz, és ennek megfelelően kell módosítani a körülményeket. Biztos, hogy ebben mindenki segítőkész lesz, nekem ez a tapasztalatom.


Remélem, picit tudtam segíteni - kevés aggódást és szép várakozást neked!

2015. jan. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!