Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi az ami feltetlenul szuksege...

Mi az ami feltetlenul szukseges egy ujszulottnek?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy nagyon sok informacio van a babakelengyerol es a vedononel is kaptam....de en arra lennek kivancsi mas gyakorlott anyukatol mi az amit feltetlenul szerezzek be a kisbabanak...
2015. jan. 16. 08:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
55%

Kiságy, ruhák, pelenka,fürdető/ápoló szerek.

Ha kizárólag szopik nem kell cumisüveg (barátnőm 3 gyerekének nem kellett se cumisüveg se cumi,csak szoptatta, később csőrös poharat használt de nagyon hamar megtanultak pohárból inni.) Ha nincs kiskád a nagyban is megtudod fürdetni,ágyon is tisztába tudod rakni stb... de jó ha van pelenkázó, kiskád stb, ezek nagyon hasznosak és kényelmesebb.

2015. jan. 16. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
64%

Alvóhely, kaja, ruha. Minden más csak a modern élet luxusa.


Aludni is tud a szülők között, ha van anyatej, akkor nem kell tápszer, tehát ha ezt leszűkítjük, akkor néhány ruha, hogy ne fázzon. Vaterán csomagban párezer forintért tudsz venni annyit, hogy Dunát tudsz vele rekeszteni :)

2015. jan. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
58%

Rácsos ágy, matrac, gumilepedő/matracvédő, min. 2 db gumis lepedő, fürdetőkád, gyógyszertári csomag (alkohol, hintőpor, babaolaj, germicid kúp), gyerekruhák, pelenka, popsitörlő, textilpelenkák, kifogó/fürdőlepedő, hordozókendő/babakocsi.

Ezek a leleges-leges-legminimálisabb dolgok ami kellenek.

Ezt még lehet fokozni az igények és a pénzügyi helyzet alapján.

2015. jan. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
39%
Kiságy (rácsvédő), ruhák (kis méretből nem kell sok), textilpelus, törölköző, pelenka, popsitörlő, a kiskád nem létszükséglet, de kényelmi szempontból ajánlatos, a pelenkázó megintcsak nem fontos, az én fiam 6 hónaposan annyira forgolódott hogy átszoktam az ágyon pelusozásra. Lázmérő, orrszívó, (fürdetőkrém, popsikrém, kúp láz ellen, d-vitamin, k-vitamin, alkohol-->ezeket recepten megkapod), mérleg (engem megnyugtatott de valaki nem használta soha). Ezek a fontosabbak. Ami felesleges:hintőpor, baldachin a kisàgyra, komplett ágyneműszett, hőmérő a vízbe. Hirtelen ennyi jutott eszembe.
2015. jan. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ja és a babakocsi! :)
2015. jan. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Amíg újszülött addig nincs szükség rácsvédőre (később már igen amikor már forog és elkúszik az ágyban). Hintőpor pedig mindenképpen kell a köldökcsonk kezeléséhez.
2015. jan. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Van aki kendőzik babakocsi helyett. Nekünk kellett babahordozó, szerintem jó ha van olyannak is, akinek nincs autója. Nekünk kellett a rácsvédő, elég hamar elmászkáltak a gyerekek az ágyban. Cumit, cumisüveget nem használtunk. Textilpelus jó ha van. Alvóhely, fürdetőhely, szerintem a pelenkázó is jó ha van, én nem szerettem ágyon pelenkázni (főleg az első anyatejes időben, amikor mindenütt kaka volt), ruhák.
2015. jan. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
70%

Mi megvoltunk rácsvédő meg gumilepedő nélkül. :)


kell neki fekhely (mondjuk jó ha ez rácsos ágy), ruha, pelenka, pelenkázócuccok, törölköző, fürdető, fürdőkád.

2015. jan. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Miért lettem így lepontozva? Szerintetek mi feleslegeset soroltam fel amik totális hülyeségek????
2015. jan. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

77%os: szerintem:gumilepedő/matracvédő, min. 2 db gumis lepedő, fürdetőkád,textilpelenkák, kifogó/fürdőlepedő.

Többen leírták,hogy ezek nélkülözhető dolgok, de tény ezekkel kényelmesebb.

2015. jan. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!