Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 32. hétben nem jelent nagy...

32. hétben nem jelent nagy problémát, ha már I. fokban érett a méhlepény?

Figyelt kérdés
Második terhességem,de az elsőnél nem mondtak 32 hetesen érettséget,38. hétben volt II-III. fokban érett.40. héten szültem,minden rendben zajlott,nem volt meconiumos a m.víz vagy ilyesmi.Most ezzel az érettséggel végig tudom vinni,vagy lehet emiatt korábban szülök meg?
2015. jan. 22. 18:58
 1/10 anonim ***** válasza:
50%

"Öregszik a lepény Nagyjából a 25. hétig tökéletes (azaz ún. 0 állapotú a lepény), ezután elkezd öregedni, meszesedni, amit az ultrahangvizsgálatokon mindig fel is jegyeznek. A 25. hét után már általában 1-es érettségib fokozatú a lepény, majd tovább “érik” egészen a 3-as fokozatig. A lepény érettségéből többé-kevésbé következtethetünk a szülés várható időpontjára is, hiszen minél öregebb a lepény, annál kevésbé tudja a babát ellátni."


tehát a skála 0 1 2 3, nem 3 2 1 0

2015. jan. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
na végre vki értelmesen leírta a választ erre. sosem értettem ezt én sem,hogy mit jelent pontosan stb. kérdeztem róla a védőnőt de úgy nézett rám.. :D
2015. jan. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Kedves első!

Nem azt kérdeztem,hogy mit jelent a lepény érettség,hanem,hogy gondot jelent-e az,hogy már ,,ilyen korán,, elkezdett öregedni..azért írom,hogy korán,mert anno a kisfiamnál a 32 hetes Uh-on még nem volt I-es fokban érett,vele később kezdett érni,ezért kérdezem,hogy kell e ettől tartanom vagy sem?!

Második gyerekem,és tudom mit jelent,hogy érik-öregszik a lepény,hogy az mit jelent,de azért köszönöm a válaszod.

2015. jan. 23. 20:52
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
kedves kérdező, megválaszoltam a kérdésedet!!!!!!! 25. héttől NORMÁLIS az I. fokozat, nem tudsz olvasni??????? semmit nem jelent basszus hogy a 32. héten I.-es érettségű, NORMÁLIS. ááá mit vitatkozok én itt....
2015. jan. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
na össze ne vesszetek már :D igaza van a válaszolónak egyébként. leírta,hogy a 25. héttől normális dolog :D
2015. jan. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Ahha,oké,értem..de én nem hiszek ezeknek az internetes hülyeségeknek,már elnézést!!Tapasztalatokra lettem volna kíváncsi,nem internetes hülyeségekre..ha a 25. héttől már I-es fokban érett lenne a lepény,szerintetek végig lehetne vinni a terhességet???? :O Még a 40. hét előtt elöregedne!!

Meg ha a 25. héten már I-es fokban érett lenne,akkor hogy van az,hogy sokaknak még a 32. hétben semennyire sem érett???

Na de vitatkozni én sem fogok senkivel,én kérdeztem,számomra hasznos válasz nem érkezett,de azért köszi mindenkinek az erőfeszítését!!

2015. jan. 24. 09:55
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

ezt a Vida Ágnes honlapján találtam, azért ő elég elismert szakember. ha meg nem az internet érdekel, a ****-ért teszed fel itt a kérdést.

hívd fel az orvosod, vagy máskor kérdezd meg UH-on, vagy utána.


egyébként. ÉN IS voltam terhes, és hidd el, így van, ahogy le van írva.

az egyes érettség, még egyszer mondom, a 0 után van, nem az a vége, hanem még van a 2 és 3-as érettség.

2015. jan. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
nem a 25. HÉTEN hanem a 25., hét UTÁN kezd el öregedni, majd egyes, kettes, a végén hármas érettségű lesz.
2015. jan. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
na majd megyek UH-ra úgyis és rákérdezek... most már engem is érdekel,hogy mi van.
2015. jan. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
de egyébként minden ember más. nyilván nem törvényszerű,hogy a 25. hét után I. fokban érettnek kell lennie. és nyilván nem lehet a 40. hétig kihordani így,de gondolom emiatt (IS) van az hogy rengeteg embernek beindul a 38. héten a szülés.
2015. jan. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!