Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vérömleny helyett ikerterhessé...

Vérömleny helyett ikerterhesség:Hogy lehet ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Most vagyok 10hetes terhes, kiderult hogy egy hematoma mégsem az hanem egy másik petezsák, szóval ikrek :) a kérdésem a következő: hogy van az hogy eddig nem látták? Hetente kellett uh-ra járnom és mégsem vették észre, a másik hogy a 2 magzat között 5mm különbség van, az normális? Szivhang mindkettő nel jó:)


Köszönöm a válaszokat!


2015. febr. 2. 21:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Én 5 hetesen kezdtem barnázni, és csak 9 hetesen vették észre, hogy egy hematómából jön. Ha nincs panasz, akkor nem fognak nagyon fürkészni.


Egyébként ebben az országban, ahol élek, a 4. és a 6. hét között 3-szor vesznek vért, 5 napos közökkel, hogy necsak a HCG szintet lássák, hanem azt is, hogy milyen gyorsan növekszik. Ebből lehet látni, ha van ikerterhesség. Én már 5 hetesen tudtam, hogy ikrek.


Az 5 mm-rel semmi gond. Pár nappal később fogant, ennyi.

2015. febr. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Van akinek szülésnél derül ki az ikrek, simán lehetséges hogy nem veszik észre a 2.babát.
2015. febr. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem a 7. héten látták meg a második petezsákot, üres volt mind a kettő, de az egyik jóval kisebb volt, azt is mondták, hogy abból nem lesz semmi, mert kicsi is, és fura alakja van. A 8. héten lett szívhang mindkettőnél.:) A különbség még akkor is megvolt, de a 12. héten már nem. Egészségesek lettek, már 2 évesek. :)
2015. febr. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat:) Azért megnyugtattak,az orvos nem mondott sok jót,mert mellettük van még két kisebb hematóma is,és sajnos már a 6.héttől barnáztam folyamatosan,illetve most is csak már nem olyan erősen mint az elején.Természetesen örülök nekik,csak annyira meglepett,hogy szegénykét hematómának nézték mostanáig:))Első terhességem,így féltettem azt az egy picit is amit idáig láttak,és mikor közölte az orvos hogy hát ketten vannak,annyi kérdés merült fel bennem..:) de gondolom ez normális:))Mindesetre egy hét múlva megyek uh-ra hogy megnézzék mostmár mindkettő picit:))
2015. febr. 3. 12:13
 5/7 anonim ***** válasza:

#1 vagyok

Az 5-11 hét között folyamatosan barnáztam. hol drappos, hol csokiszerű volt. aztán a 9. héten rendes vér jött, akkor derült ki, hogy hematóma.

3 hétig feküdtem, és tegnapra felszívódott.


Ne aggódj, csak feküdj minél többet, és tényleg csak enni, pisilni, tusolni kelj fel. Szedj napi 1000 mg c-vitamint 4 részletben. (4x250mg), és magnéziumot.


Ha nem friss vér jön, hanem barnázol, akkor az jó, mert ürül.

2015. febr. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen hál istennek csak barna jön és az se sok inkább pecsétel,ágyhoz kötve két hétig voltam mostmár nem kell feküdni viszont sokat kell pihenni ami majdnem ugyanaz :))
2015. febr. 4. 10:55
 7/7 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Gondoltam írok azóta 4.hónapot kezdtem az ikrek jól vannak és már csak 2mm a különbség köztük:) Hematóma már egyáltalán nincs,ágyhoz nem vagyok kötve,csak kímélnem kell magam,semmi hajolgatás,semmi cipelés:) Mindkettő nagyon aranyosan mozgott az ultrahangon:))
2015. márc. 23. 10:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!