Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az egész hasam (méhem) be van...

Az egész hasam (méhem) be van keményedve, nem csak pillanatokra, hanem tegnap óta folyamatosan. 30 hetesen mennyire normális ez? Hívjam fel az orvosom? Vagy természetes jelenség?

Figyelt kérdés
Tegnap du nagyon keveset mozgott a babám, de ez a melegtől is lehetett. Ami jobban aggaszt, hogy az egész hasam (méhem) be van keményedve, nem csak pillanatokra, hanem tegnap óta folyamatosan. Nem fáj, de kellemetlenül feszül, mint amikor az ember fel van fújódva. Ha picit megnyomkodom, akkor különösen érzékeny. Ma reggel pedig szagtalan, fehéres, savóhoz hasonlító folyásom van. Baba mocorog, keménység maradt, mozgásra húzódik. Magnéziumot vettem be. Meg kéne ijedjek (ha lehet ennél jobban)? Hívjam a dokimat? Vagy ne fárasszam ilyenekkel, mert csak a növekedés miatt van? Hasonló tapasztalata van vkinek? Előre is köszi!
2008. aug. 22. 06:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Itt most jöhetnek a nyugtató, nem nyugtató válaszok, de a lényeg, hogy Te úgy is akkor nem fogsz idegeskedni, ha beszélsz a dokiddal. Szerintem felhívhatod, vagy akár a védőnőt is. Aztán maximum azt mondja, hogy semmi baj sincsen. Amúgy meg a személyes tanácsom, hogy pihenjél, feküdjél, nekem akkor mindig elmúlnak a keményedések (sajna én is ezzel küzdök). Minden jót!
2008. aug. 22. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A méhkeményedések a várandósság ebben a szakaszában már előfordulnak. Viszont ez csak addig van rendben, amíg nem tartanak sokáig, amíg nem kellemetlen. A leírásodból azt érzem, hogy ez számodra kellemetlen. ajnos nekem is van saját tapasztalatom. 27-ik héttől folyamatosan keményedtem. Addig húztam, míg kétperces fájásaim lettek. Nem foglalkoztam vele, gondoltam minden renben lesz. Nagy mázlim volt, mert reggelre elmúltak a fájások. Utána a dokim keményen letolt, hogy ne én döntsem már el, hogy baj-e vagy sem, ha keményedik a méhem. Ilyenkor azonnal menjek és mutassam meg magam, hiszen nem vagyok orovs, nem tudhatom. Szerintem mindenképp hívd fel az orvosod. Nincs vezstenivalód. Majd megmondja mi a teendő. Nekem pár napig gyógyszert kellett szednem és végig magnéziumot. De ezt a kérédést ne te döntsd el magadtól. Az orvosod azért van, hogy ilyen esetekben segítsen, tanácsot adjon. Ezzel nem fárasztod a dokid. Úgy gondolom, hogy most a te eseted nem túlparázás, hanem egy felmerült furcsa állapot megbeszélése lenne, tehát minnél hamarabb hívd fel. Ez nem játék. A savós folyás viszont természetes. Olyan híg is lehet, mint a víz. Ettől ne félj. Viszont különbséget kell tenni a folyás és a magzatvíz szivárgás között. Erre is figyelj. De ne ijedj meg, a kismamaság ilyen aggodalmakkal telik el, de végül minden redben lesz.
2008. aug. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is csak azt tanácsolhatom, hívd fel a dokidat, vagy menj be hozzá, lásson doki mindenképpen! Én a 22. hétben vagyok, ugyanevvel a problémával és nekem már sajna kinyílt a méhszájam! Úgyhogy ilyen problémát okoz! Vegyél be több magnéziumot, avval nem árthatsz! Nekem azt mondta doki, 3-4 keményedés normális, ha sokáig kemény marad a poci, érzékeny, az görcsnek számít, vizsgálat és kezelés szükséges! Még 10 heted van, bent kéne hogy maradjon a Babód! A keményedéstől levállhat a lepény és koraszülés lehet! Igen, sok a lehet, de a dokik ezért vannak hogy ők döntsék el, mit kell tenni. Majd írd meg, hogy hogy vagy!!!
2008. aug. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget mindannyiótoknak! A Mg hatására elmúlt a vészes keményedés, meg azóta pihengetek. A dokit még nem értem el (talán szül). Kocsival elvittek a védőnőhöz, azt mondta, h pihenjek, szedjem a Mg-ot, meg meghallgatta a babót. Kislányom szerencsére jól van. Eddig ennyi történt. :)
2008. aug. 22. 11:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!