Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fiatal (20-23 körüli) kismamák...

Fiatal (20-23 körüli) kismamák történeteire lennék kíváncsi?

Figyelt kérdés
munka, iskola és érzelmek, milyenek voltak a körülmények?
2010. febr. 10. 07:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szia!Én 21 éves vagyok és április közepére várjuk a babaánkat.4 éve vagyunk együttt a párommal.Tavaly decemberbe költöztünk egy panel lakásba(de már azelőtt is együtt laktunk,csak ez saját).tervezett baba volt.Én befejeztem a sulit levizsgázgattam,sajnos nem sokat sikerült dolgoznom,az én szakmámban nem nagyon lehet.A párom 25 éves és nyomozó.Körülményeink:anyagilag eltudjuk látni magunkat és a babát is,de így,hogy baba lesz mégis kertes ház az ideális.Most probáljuk eladni a lakásunkat és építkezésbe fogni nyáron.Ez nállam okoz némi dillemmát.Építkezni kis gyerekkel stb...de a gyerek miatt jobb lesz.Segítségem az lesz a szülők közel laknak,így ez sem okoz fejfájást.Ha lenne még valami amire kíváncsi vagy kérdezz,hírtelen ennyi jutott az eszembe.És a te történeted?
2010. febr. 10. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
szia! köszönöm a történeted. én 23 éves vagyok, el kellett jönnöm táppénzre sajnos, mi szeptemberre várjuk a babát, de anyagilag így sajnos nem jövünk ki túl jól. mondhatni sehogy. ráadásul albérletben lakunk, azt is fizetni kell. már egy éve vártuk a babát, de nem gondoltam, hogy ilyen helyzetbe fogunk kerülni. nehéz, rettenetesen. nem tudok mit kezdeni ezzel a megváltozott helyzettel. úgy szeretnék dolgozni, keresni, de nem tudok. annyira kilátástalan. párom ugyan dolgozik, de most az se túl sok. még 2-3 hónap és talán jobb lesz, de addig?
2010. febr. 10. 08:22
 3/12 anonim ***** válasza:

20 évesen szültem, már nem tanultam, hanem melóztam, hamar táppénzre kellett mennem. Albérletben laktunk, néhány hónapja voltunk házasok, amikor terhes lettem, nagyon boldogok voltunk! A családjaink nem annyira, de ez elmúlt amint megérkezett az unoka. Azt hittem, mintacsalád vagyunk, szép fiatal pár tökéletes gyerekkel.

4 év múlva elváltunk :(

2010. febr. 10. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szia! én vagyok az előző válaszoló.Mi azért mertük beválalni a babát mert biztos,hogy a párom fizetése megvan.Neki az biztos munkahely,ráadásul nem dolgozik rosszul 1 nappal,1 éjjszaka és 2 nap itthon.Mellette kiskutyákkal foglalkozunk így a másik fizetés abból is befolyik havonta.Én ha akartam se tudtam volna dolgozni,mert veszélyeztettet terhes voltam és az elején korházba kerültem.De gyest családit kapni fogsz ha azt nézzük jobb mint a semmi.Esetleg gyed-et kapsz?Sose gondolj arra,hogy egy gyerek anyagilag teher lesz nem jó hozzáálás.Albérletbe laktok,saját ház fenttartása sem kisebb költség.sőt!Arra még jobban költ sz ember.

Szépen apránként vásárolj a babaának szükséges dolgokat,nem ugy terheli meg a pénztárcát,mint mikor hírtelen adsz ki sok pénzt.Nekünk már mindenünk megvan csak a baba hiányzik.

2010. febr. 10. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
az utolsó válaszoló=08:03
2010. febr. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
ja, nem, nem. dehogy tartom anyagi tehernek a babát! erről szó sincs. csak sajnos van hitelem és úgy gondoltam azt még ki tudom fizetni majd amire megjön a baba, de így a 35000 ft táppénzből kell azt is fizetni. párom pedig 120körül kap, 80 a rezsi+lakbér. (+telszámla, internet, tv) szóval nagyon nehéz. a babának nem kell sok dolgot venni, mert a miénk lesz a 7. gyerek a családban :) annyi mázlink van hogy csak nagyon kevés dolgot kell megvennük. a második válaszolónak üzenem, hogy nagyon sajnálom őket, a baba nálad maradt? apával jóban vagytok azért?
2010. febr. 10. 08:47
 7/12 A kérdező kommentje:
és remélem hamarosan elköltözünk az albérletből, mert kaptunk egy nagyon kedves falajánlást, ahol nem kell majd lakbért fizetnünk. a nagy segítség lesz.
2010. febr. 10. 08:48
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia!Én vagyok ezen az oldalon a legfiatalabb babára vágyó.:)

18 éves vagyok,szeptember óta próbálkozunk babával.Novemberben terhes lettem,majd 6 hetesen elvetéltem.Vártunk 2 hónapot,és ebben a hónapban újra próbálkozunk.Remélem sikerül,beleadunk anyait,apait.A párom 34 éves,2 éve együtt élünk.Én levelezőn 1. éves főiskolás vagyok,a párom pedig mezőgazdasági vállalkozó.Elég jól keres,:) mindenünk megvan,és a baba nem okozna nagy fejfájást.Én nagyon vágyom rá,részünkről nem csak holmi fellángolás.:)

2010. febr. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szia! Mikor megtudtam hogy babát várok 23 voltam, januárban töltöttem a 24-et. Sajnos augusztusban elment egy babánk így a mostanival az első perctől kezdve itthon vagyok. Kórházban is töltöttünk egy hetet sok hányás miatt szóval esélyem se volt dolgozni. A munka és a kollegák nagyon hiányznak de mivel másik városban dolgoztam így nem nagyon tudom meglátogatni őket. Mikor kiderült a nyáron hogy babánk lesz elkezdtünk gyűjtögetni és miután elment akkor sem hagytuk abba így már lassan van egy kis alap a babaholmikra. Mi is albérletben lakunk így nem vagyunk anyagilag eleresztve, sőt pénzzel a leendő nagyszülők sem tudnak segíteni. Az első baba elvesztése nagyon megviselt minket de ezt a kis manót már nagyon várjuk ha minden jól megy augusztus végén fog születni.
2010. febr. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
ne parazz ezen mert ez nem jo a babanak sem.mi mondjuk sajat lakasban lakunk de egyedul pillanatnyilag csak en dolgozom.mi is szeptemberre varjuk a babat addig meg sokminden tortenhet de a baba a fontos majd csak lesz valami a tobbivel is.
2010. febr. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!