Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 18. heti uh-n derült ki, hogy...

18. heti uh-n derült ki, hogy bal kamrában hyperechogen papilláris izom található. Emiatt kellett vkinek genetikai tanácsadásra menni a SOTE 1-re? Milyen vizsgálatot csináltak?

Figyelt kérdés
Kombinált tesztünk jó lett, utánaolvastam már mit is jelenthet ez...
2015. febr. 12. 13:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Jelentkezem! Rossz Afp-nk volt, és a 18. Uh-on ugyanezt írtàk a kis papírra (SOTE1)! Elküldtek genetikai tanàcsadásra, ahol azt gondoltam kikérdeznek engem is páromat is, hogy volt-e valamiféle betegség a családban. Erre bementünk azt mondták, hogy 2 % az esély hogy Down-os lesz a babánk, és adtak időpontot 2 nappal későbbre amniocentézisre! Nem mentem el! Most másfél éves a kisfiam, makk egészséges (soha nem volt még beteg)! Egyébként ez a hyperechogen papillaris izom a következő ultrahangon már nem látszott! Jó hogy nem mentem bele a magzatvízvételbe! Nekünk nem volt kombi tesztünk!
2015. febr. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Köszi!

Abba én sem szeretnék belemenni, mert a kombinált tesztünk jó lett, a dokim is mondta, h ez szinte biztos, h a 24-30. hét környékére már nem is fog látszani, de azért tegyünk pontot a végére :)

2015. febr. 12. 13:36
 3/16 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem menjetek el egy magzati szívultrahangra.
2015. febr. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Egy papillaris izom miatt nem kell amniocentesis. Ha más eltérés is van akkor igen. Ahogy mondták: szív UH-ra menj.
2015. febr. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Remèlem csinálnak, időpontunk már van, de a beutalóra genetikai tanácsadás van ráìrva..

2015. febr. 12. 19:58
 6/16 anonim ***** válasza:
Első vagyok! Szerintem sem kell amniora menni, meg kombi tesztetek is van! Tőlünk kérdezték a genetikai tanácsadáson hogy csináltattunk-e kombit, talán akkor időpontot sem adtak volna magzatvízvételre. :) Nálunk az afp-volt a nyomósabb indok...de azt azóta szerencsére beszüntették.
2015. febr. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Nálam is volt, jól pe is parázta, én megcsináltattam az amniót, de nem az uh lelet miatt, hanem mert ezzel együtt az afp is rossz lett.


Ajánlom neked az orsz. kardiológiát,azon belül is a gyermekszív központot!

Csinálnak magzati szív uh-t és ott igazán értenek hozzá!


Ami kell:

- a nődokitól beutaló

- időpont


ha jól tudom 20. hét után csinálnak vizsgálatot

2015. febr. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Pont kedden leszek 20 hetes, amikor megyünk majd.

A dokim szavaiból úgy vettem ki, hogy vigyek minden papírt, aztán majd ott eldöntik, hogy hogyan tovább, milyen vizsgálat kell majd még..

A magzati szív uh is a SOTE 1-en van? El lehet intézni egy időben a kettőt?

2015. febr. 13. 12:01
 9/16 anonim ***** válasza:
Bejelentkeztél? 20 hetesen fogadnak az I. Nőin??? Amniot úgyse ajánlanának, szív UH-ra meg ha a dokidtól kérj beutalót és be kell jelentkezni nem lehet csak úgy odamenni. dr. Ladányi Anikót javaslom.
2015. febr. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Persze, h bejelentkeztem. Tudják, a SOTE-n is, h hány hetes vagyok.
2015. febr. 13. 15:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!