Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki az aki mind a 160 CH meg...

Ki az aki mind a 160 CH meg eszi egy nap? Felosztásaim: reggelire:20 tizóraira:20 ebédre:40 uzsonnára:20 vacsira:20 pótvacsira:20

Figyelt kérdés

Én pár nap után rájöttem hogy nem is megy be a napi 160CH!

Ez normális?

Ma napi eredmények:

éhgyomri:4,3

reggeli után:6,5 (20CH)

tizórai után:6,2 (20CH)

ebéd után:6,0 (20CH)

uzsi után:6,1 (15CH)

vacsi után: 7,2 (30CH)

pótvacsi:? nem kellett már aludtam! össsz:105CH


És 160 van előirva ez sztem igy nem jó mert ha viszont meg annyit eszek amennyi elő van irva akkor még több lenne a cukrom?!

Most ez azt jelenti hogy cukros vagyok, mert az eredményeim pár napja mindig 6 alatt van de nem a 160 CH val szóval kicsit beparáztam hogy a babának nem lesz igy baja? Vissza kell mennem megmutatni a dokinak, nem akarom magam szúrni :(

Mindent jol mérek ki kaja előtt, cukort egyáltalán nem eszem se fehér lisztet!!!



2015. febr. 13. 21:41
 1/8 A kérdező kommentje:
JAH A VACSIT ELIRTAM AZ IS : 40 ch BEVITEL
2015. febr. 13. 21:42
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én csak pár napig számolgattam a ch-kat. Rájöttem,h hiába fér bele vmi bőven a keretbe, ha az gyorsan felszívódó szénhidrát, megemeli a cukromat. Úgyhogy én azt csináltam,h feljegyeztem,h nekem mik viszik 7 fölé a cukromat, és azokat száműztem. Voltak olyan ételek is, amikből pedig jóval többet ettem (pl. ebédre), mint az előírt ch-adag, mégis alacsony marad a vércukorszintem. Ez nekem teljesen bevált, nem kellett inzulinoznom magam, egészségesen, normál súllyal született meg a kisfiam is. Szerintem próbáld meg te is ezt a módszert. Írd fel,h miből mennyit eszel, és az utána mért cukrodat!
2015. febr. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Akkor biztos velem volt a baj, de én a 160 gr ch mellett éheztem. Mondjuk nekem más volt a felosztás. Az tény, hogy a cukrom mindig jó volt, de majd éhen haltam. :)
2015. febr. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én 180 CH-n vagyok. vannak napok, amikor éhes vagyok mellette, máskor alig bírom megenni. Nekem most a diabetológus 25,25,60,20,50 felosztást írt elő, a vacsit szoktam 40+10re osztani. A doki szerint azért a baba miatt jó lenne tartani az előírt mennyiséget. Én ha nem vagyok éhes annyira, iszom egy pohár tejet pl. a vacsihoz. Vagy egy kis gyümivel, joghurttal turbózom a dolgot. Miket szoktál enni? 7 alatti értékek a dokim szerint jók. Nekem az ebéd utáni volt 6,5, a többi 5 alatti. Pedig ugyanazt ettem aznap vacsira is, szóval érdekes...Próbálj reggelire, ebédre picit több szénhidrátot enni.Nem lesz tőle több a cukrod, ha megfelelő élelmiszerrel viszed be, pl.barna kenyér, barna rizs..Az is fontos, hogy mikor eszel (na ez az amit én nem tudok normálisan tartani):7,10,13,16,19 (plusz ha van pótvacsi 21 órakörül).
2015. febr. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

én nagyon betartottam :) annyit ettem és pont :D

ha nagyon nem jött ki a ch akkor ettem hozzá kenyeret, pl. a tökfőzelékhez :D és igen, hiába voltam fáradt, este megettem az utóvacsit, reggel meg felkeltem és reggeliztem. és persze igyekeztem úgy főzni, hogy ne csak pont annyi legyen a ch, hanem jól is lakjak (főzelékek, húsok...).

szerintem ennek a diétának nem az a lényege, hogy ne menjen a cukrod 7,5 fölé, hanem hogy egyenletesen terheld, tehát mindig ugyan annyi szénhidrát kéne.

és igen, én arra is figyeltem, hogy mikor ehetek gyorsan bomlót és mikor lassút, nekem arról is adtak táblázatot. 2800g-al született a fiam 40. hétre, szegénykém 2 napig öntötték bele a cukrot, neki annyira lent volt :) egyél többet!

2015. febr. 14. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
58%

A többiek mindent szépen leírtak, én csak kiegészíteném:

Az előírt szénhidrátmennyiség bevitele KÖTELEZŐ. Akkor is, ha még a lassan felszívódó fajtánál is feljebb megy tőle a cukrod a megengedettnél. Maximum, inzulint fogsz kapni, de szénhidrátbevitel nélkül komoly veszélyben van a babád fejlődése, sőt élete is.

Azt is számold hozzá, hogy míg a 2-es típusú diabétesznél ha egyszer belövik a diétát, gyógyszert, vagy inzulint, az elég sokáig nem igényel változtatást, míg a terhességi diabéteszt a folyamatos változás jellemzi. Sok terhes diétával kezdi és inzulinnal fejezi be.

A pótvacsi meg arra kell, hogy relatíve egyenletes maradjon az vércukorszinted az éjszaka folyamán is.

2015. febr. 14. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én vagyok, aki a másik kérdésedre válaszolt, az I-es típusú cukorbeteg, 8 hónapos babával. Nem kell majd szúrnod magad, ezek jó cukrok, csak diétára lesz szükséged. Még jó esetben 13 heted van hátra, azt fél lábbal is ki lehet bírni :) Figyu. Én 180 grammra voltam beállítva, inzulinnal ugyebár. A terhességem utolsó 2 hónapjában kb 100 grammokat ettem egy nap, mert nagyon féltem, hogy rossz lesz a cukrom, és befektetnek... Csak olyat ettem, ami TUTI nem vitte fel a cukrom, lassan szívodott fel. 12 kilót híztam a 9 hónap alatt, és a kisfiam 3750 grammal született. Nem lesz baja a babádnak, az anyai szervezet úgy van kitalálva, hogy MINDENT a babának ad először. Ő nem éhezik 100 gramm szénhidrát bevitel mellett, mert eszel mellé húst, sajtokat, zöldségeket. Én szedtem terhesvitamit és vasat is. Ne aggódj emiatt! Mennyit híztál eddig? A reggeli éhgyomri cukrod kicsit alacsony, a pótvacsora jó lenne, lassan felszívódó vmi, mielőtt lefekszel. De ha alszol inkább, abból se lesz gond, inkább az inzulinosoknak kell a pótvacsora, nehogy hipózzanak éjjel (rosszul legyenek). Ha bármi kérdésed van, írj nyugodtan privátot akár!
2015. febr. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

6-os. Abba azert bele kotnek, hogy ne felejtsuk el mindenki mas kaliberu (suly, meret, es igen... a ch feldolgozas se ugy megy, ahogy masnal... mert ha valaki solat jon megy akkor aztan egetjuk). Es azt se hagyjuk ki, hogy pl nekem reggelire igenis jo az alma, mig pl egy nyamvadt "teljes kiorlesu" kenyer marhara nem... es kepzeld, nem ehezek es meg jol is lakok. A cukrom pedig pont igy jo (pedig felcserelve eszem a ch-t, amit elvoleg nem lehet.


Az a baj, hogy riogatnak mindennel, es altalanositanak... egyet felejt el minden okoskodo es kismama: mindenkinek mashogy dolgozzal fel a szervezete, es csak meg kell talalni a modot ra, hogy neked vagy x ember testenek is megfeleljen.

Es igen, voltam en is a diabetologian, es rengeteget kerdeztem, de ERDEMI SEGITSEGET NEM KAPTAM,igy magamra voltam utalva!!! Bezzeg, ha mar szoltam, hogy nem igazan lett jo eredmenyem mar riogattak az inzulinnal, ahelyett,hogy a DIABETOLOGUS a korhazban segitett volna rendesen, de konnyebb volt a betanult szoveget mondania.


A kerdesre valaszolva: nyilvan kell a ch, de ugy gondolom, ha porciozva pontosa n nincs meg a mennyiseg, de azert legalabb 120 feletti bevitelrol van szo, jo cukrok mellett es NEM EHEZEL, akkor nem lehet baj. En vettem a patikaba keton teszt csikot, igy tudod magadnak nezni otthon is, es ha nincs benne, akkor az jo.


Bar latom regebbi bejegyzes, de ezt muszaj volt mar kiirnom magambol...

2018. nov. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!