Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 7 hetes terhes vagyok és egy...

7 hetes terhes vagyok és egy olyan problémám van amire jó lenne választ kapnom. Van két tündéri kiscicám akiket szeretek, imádok. És szüleim szerint terhesség alatt nem szabad álattal érintkezni. Igaz-e?

Figyelt kérdés
Szoba cicák, és reggelente mikor kijövök a hálószobából ugy megsimogatnám őket.
2015. febr. 18. 11:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű egész életedben állatokkal, cicákkal voltál körül véve, tehát már átestél a toxoplazma fertőzésen úgy, hogy észre se vetted. Ha ez így van nem veszélyes a cicákkal való érintkezés. Nálunk az első vérvételen néznek toxoplazmát is, amiből kiderül, hogy fogékony vagy-e rá. Ha, igen, akkor valóban kerülni kell a cicákat, de, ha nem, akkor nyugodtan megsimogathatod őket.
2015. febr. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Butaság. A macska lehet veszélyes, de hogy miért, azt az első válaszoló leírta.

Szüleid véleményét megkérdezném, hogy mondjuk 100-200 évvel ezelőtt, ha a gazdaasszony terhes lett, ki látta el az állatokat a ház körül, talán a szomszéd?

Nyugodj meg szépen. Boldog babavárást!

2015. febr. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Ahogy az első írja, kicsi a valószínűsége, hogy még nem estél át a fertőzésen. Erre egyébként is szűrnek már az első laborvizsgálaton.

Annyi "elővigyázatosság" kell csupán, hogy ne te tisztísd az almukat.

2015. febr. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Azért második nem kell ennyire ingerültnek lenni, anyum szülésznő, 30 évvel ezelőtt még azt tanulták az iskolában, hogy terhes nő nem érhet hozzá nyers húshoz, ma meg már csak annyi a kikötés, hogy nem eheti. Változnak az idők.
2015. febr. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Ha rendszeresen féreghajtod és oltatod öket akkor semmi gond nem lehet.


Ezt nézd meg: https://www.youtube.com/watch?v=DGtpTEskboI

2015. febr. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Macskákat nem szeretem, nekem sosem volt és nem érintkeztem velük, de mindig is kutyabolond voltam, terhességem alatt is, ha ráértem, csak a Labradoromat "nyúztam" és simogattam, sokat ült mellettem. Pedig ő az udvaron lakik és semmi gond nem volt. Nem hinném, hogy a macskáktól lenne.
2015. febr. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Én bérházban nem tartok állatot, de világ életemben óriási állatbarát voltam, simogattam még az utcán is a cicákat, kutyákat, (gyerekkoromban rengetegvolt otthon)vadasparkban minden simogatható állatot, és mégsem volt soha toxoplazmam. Amikor először nézték a terhessége elején, rögtön kijött, hogy fogékony vagyok rá, néztem is nagyot, hogy vajon ez hogy lehet. :)

Szóval nem lehet tudni, az első vérvételednél fogják nézni, aztán ha negativ, akkor nagyon kell figyelned, mert ha terhesség közben szeded össze, az a babára nézve nagyon nem jó...

2015. febr. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Kerüld őket mindaddig, míg nem tudod hogy átestél el toxolpazmán.Ha igen egész életre védve vagy.De valószíbű hogy igen.Én is így jártam 3 éve.Azonnal labormiegymás, majd kiderült, hogy már régebben átestem rajta, és nincs jelen a szervezetbeen, (akkoriban).Úgyhogy kerüld, de nem azt jelenti nem simogathatod őket, de az ürüléküket messziről kerüld, az a fertőző, vagy a lábukkal hordhatják be. Ne aggódj, de egy labort kérj rá, mgnyugtatóbb.
2015. febr. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Kóbor állattal meg olyanokkal akiket csak kint látsz amikor sétáltatják,stb, valóban nem szabad. De ha van otthon és ápolt,féregtelenített,tutira nincsen semmi betegsége stb, azzal szabad. Sok ismerősömnek van kutyája,macskája és egészségesek és a babájuk is az lett. Annyi,hogy majd a kicsi közelébe nem szabad engedni nagyon,főleg a macskát. Őt majd érdemes kizárni a szobából,mert hallottam olyat,hogy bemászott a kiságyba stb. És ha esetleg ráül a kicsire abból baj lehet. De otthon is az ürüléküket kerülnöd kell,mert abban vannak ugye kórokozók. Én is ismerősöknél szoktam kutyát simogatni,nekem sincsen semmi bajom. 26+3 hetes vagyok.
2015. febr. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Gabi86 ***** válasza:
Én sem estem át a toxoplazma fertőzésen pedig mindig voltak állataim.ha mindig is benti cicák voltak akkor nem kell félned,de amúgy nyers zöltséget se egyél mert az is lehet fertőzött.
2015. febr. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!