Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyit és mennyire kéne...

Mennyit és mennyire kéne éreznem 19 hetesen a babámat?

Figyelt kérdés
Kicsit kezd idegesíteni a dolog. 19 hetes vagyok 15-16 hetesen már éreztem hanyatt fekve, a kezemet a hasamra nyomva apró simogatásokat bentről, ha nagyon figyeltem. Körülbelül másfél-két hete kezdtem már erősebben érezni őt, főleg kaja után, többször is egy nap. Mostanában viszont bizonytalan vagyok. Van, hogy egész nap semmi, ami eléggé idegesít, aztán este bejelentkezik, akkor megnyugszom, hogy mozog, viszont utána ha egy ideig megint nincs semmi, megint ideges leszek, és már abban sem vagyok biztos, hogy legutóbb őt éreztem, pedig mikor érzem, akkor biztos vagyok benne. Hozzá kell tennem, mindig csak nyugiban, ülve, fekve vagy egy helyben állva éreztem a babát, mozgás közben sosem. Utoljára talán ma reggel éreztem őt, de már nem vagyok benne biztos. Mennyit és mennyire kellene éreznem így 19 hetesen? Eléggé vékony nő vagyok, viszont mellső fali lepényem van, úgy tudom, ez számít. Ne nézzetek hülyének, első babám lesz, de már voltam terhes, abból missed ab lett 9 hetesen, minden jel nélkül halt el a terhesség, úgyhogy most állandóan parázok, hogy bármikor baj lehet :( Utoljára 16 hetesen láttam, akkor minden tökéletes volt.
2015. febr. 21. 15:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy nem tudok érdemben válaszolni, deén is ppont így vagyok. Annyi különbséggel, hogy én 18 hetes vagyok, és állva sem érzem még, csak hanyatt fekve már a 16.héttől. Nekem már van egy 6évesem,meg sajnos volt két vetélésem, abból az egyik a 16.héten, úgyhogy gondolhatod, hogy mennyire ideges vagyok. Majd szerdán megyek a genetikai ultrahangra, hát már se nappalom, se éjjelem miatta, annyira félek, hogy nehogy gond legyen.
2015. febr. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én is szerdán megyek a genetikai UH-ra :) Az valamennyire vigasztal, hogy nem érzem úgy, hogy baj lenne, az előzőnél meg éreztem, hogy nincs rendben a dolog, folyamatosan rossz érzésem volt, most hálisten nincs. Csak azt hittem, hogy mostanra már tök határozottan fogom érezni, és nagyon idegesít, hogy nem. Amúgy mikor épp mozog, tök biztosan tudom, hogy ő az, csak később kezdek el kételkedni utólag :D Tuti, hogy fölöslegesen parázunk mindketten, de hát ilyen ez :)
2015. febr. 21. 17:13
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen, én is pont így vagyok vele, hogy mikor mocorog a drága, akkor tutira tudom, de ha nem érzem egy ideig, akkor teljesen elbizonytalanodom,hogy talán nem is Ő volt. Jajj,olyan soká lesz még július. Én meg már most annyira imádom.amúgy nekem is mellső fali a lepényem.
2015. febr. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát, mivel tök ugyanazt írjuk le mindketten, valószínűleg tök normális a dolog, csak túlaggódjuk :D
2015. febr. 21. 17:55
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is 19 hetes vagyok, elöl fekvő méhlepénnyel és még egyetlen egyszer sem éreztem mozogni. Magándokihoz járok, rendszeresen figyelve van, nincs semmi gond.
2015. febr. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell aggódni. Én 21+5 hetes kismami vagyok és hozzám csak a múlthéten köszönt be pénteken a kisfiam. Konkrétan akkor éreztem először a mocorgást. A következő alkalom tegnap volt, amikor kinyomta magát és hullámzott a hasam. Szóval egy teljes hetet kihagyott. Ma reggel éreztem, motoszkáltam kicsit, meg délután a tornánál de ennyi. Most megint lehet hogy elbújik egy kis időre. Nekem is mellső fali, csak irigyelni tudlak hogy már 15-16 hetesen érezted :D Én mondom: semmi, minden következő uh-ig tiszta ideg voltam hogy jól van e. Nyugodj meg, minden rendben vele!!! :)
2015. febr. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Hogy vagytok lányok?

Képzeljétek, én miután kiírtam a kérdést, másnaptól elkezdtem rendszeresen, naponta többször, igen határozottan érezni :D

Ma töltöttem a 20. hetet, tegnap volt a 2. genetikai ultrahang, minden rendben van, és láthatóan jól érzi magát a kisasszony odabent :) De már érzem is, így nyugodtabb vagyok :)

2015. febr. 26. 11:14
 8/8 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok, miután kiírtam a kérdést, nemsokára meg is mozdult:)
2015. febr. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!