Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek mikor lesz esedéke...

Szerintetek mikor lesz esedékes a köv. Ultrahang, most akkor hány hetes is vagyok?

Figyelt kérdés

2014.dec.25-én volt meg utoljára. Ha jól számolom, akkor most 9+1 hetes terhes vagyok. A menzesztől számolva márc.19-én töltöm a 12.hetet. Akkor kellene mennem kombinált tesztre. De ma voltam más okból uh-n, és ott azt mondták mivel 30 mm a kicsi, ez már 10 hetes. Menjek 2 hét múlva tesztre.

Hogy lehet 10 hetes ha még nem telt el annyi idő a menzesz óta?

Most belekavarodtam, mikor érdemes elmennem Kombinált tesztre, nehogy lekéssek róla, vagy túl hamar menjek.



2015. febr. 27. 13:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Mensi szerint kell menni. 40 hét alatt hol nagyobb hol kisebb lesz, nem olvasta a nagykönyvet h mikor hány mm-t nőhet. Teljesen normális.
2015. febr. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Látom nem én vagyok az egyedüli akit bekavartak! :D

Utolsó menstruációmtól számolva én pont 7 hetes voltam amikor mentem dokihoz... Amikor is kijelentette a doki, hogy 9hetes múltam. Nem értettem, hogy az hogy lehet?! Az asszisztens elkezdett nekem magyarázni, hogy egy terhesség 40hét, meg hogy holdhónapokban mérik...amit én értik is, csak azt nem, hogy hogy lett a 7-ből 9 :)

Mindegy! Elfogadtam! :)

2015. febr. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A gyerkőc mérete sokszor attól függ, hogy mikor volt a megtermékenyítés.

Nem mindenkinél pont középidőben történik a fogantatás.

NA, most ha neked egyből a havi utáni napokban történt a foganás, akkor máris pár nappal "idősebb" a gyerkőcöd, mint ahogy papíron lennie kellene.

Ha pedig nem "szabályos" 28 napos a ciklusod, hanem több (30-34-36-x), akkor ki is tolódhat a megfoganás. Így lesz kisebb a gyerkőc mérete a papíron lévő korhoz képest.


15. hétig simán belefér, hogy "össze - vissza" mondják, hogy hány hetes vagy.

1-2 hét "csúszás" még belefér, de annál több már problémát jelent. pl. nem fejlődik a magzat, stb.


Ráadásul vannak olyan "tehetséges" orvosok, akik nem jól mérik meg a magzatokat. Pár mm-s tévedés is okozhat óriási "problémát", félreértést.

Az én lányomat 37. hetesnek nézte a születése napján az orvos (SZTK-ban, végig hozzá jártam), majd aznap, amikor beindult a szülés, a kórházi vizsgálat alapján (uh, stb) közölték, hogy már 41+4 napos terhes vagyok. Azonnal sürgősségi császárt csináltak (már volt egy gyermekem, aki császárral született, emiatt nem kockáztattak).

Előző terhességem miatt már 38 hetesen császározni kellett volna. Csak erről az SZTK-s doki elfelejtett tájékoztatni..

2015. febr. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom. Nekem is dec 25 volt az utolso menzi es korai peteeressel (11. nap) kedden volt 24 mm-s a babám és naponta nő egy milit. Elvileg három nappal elotte lehetett ovud mint nekem azaz 8. nap. Én vagyok 9 hetes és 4 napos.
2015. febr. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem mindig a menstruáció napját veszik figyelembe, ha így lenne akkor én már rég megszültem volna! Nekem is a magzat mérete alapján számolták ki, hogy mikor foganhatott, és az első 4 hónapban párszor át is írták a dátumokat, sőt, van ahová maga az orvos írta rosszul. De én már azért nem szóltam, mert eddig ahányszor szóltam, hogy a menszitől való számolás nálam nem jó mindig úgy néz rám mintha gyilkolni készülne...

Szerintem az utolsó uh szerint menj el a tesztre. Ha kicsit korábban mész az nem probléma. 1-2 nap nem hinném, hogy számítana.

36hkm

2015. febr. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Még mindig van kavar bennem, mert akárhogy is számolom 10 hét a menzesz előttre esik. Akkor meg nem is voltunk együtt. Mi csak január első pár napjában voltunk együtt, szóval aszerint még kisebbnek kellene lennie. De valószínűleg a menzesz szerinti 12 héten megyek. Az a biztos.
2015. febr. 27. 17:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!