Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12. hétben vagyok és az orvos...

12. hétben vagyok és az orvos nem tudta lemérni a nyaki redőt, ez baj?

Figyelt kérdés
nekem nem mondta, csak láttam a kartonomban az érték helyett oda van írva,hogy nem tudta lemérni.
2015. márc. 13. 12:16
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Fontos ez az adat.. Menj el máshova. A kombinált 12 hetes kor körül ultrahang+vérvétel a 12. het körül és még egy vérvétel azt hiszem 16 hetesen. Ugye down-kor szűrésre való.
2015. márc. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

ha nem tudja lemèrni az màr gond! Ez kötelező dllog, betegsègek szűrhetőek ki az èrtèk alapjàn, ha nincs èrtèk nem lehet tudni hogy rendben van-e.

Oka van a 12hei genetikai uhnak, (minden 12 heti az) èpp ez az èrtèk miatt, ilyenkor a legpontosabb!

2015. márc. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
hát köszönöm a válaszokat! nem gondoltam, hogy ez ilyen nagy gond... :( külföldön élek, nálunk a 10. és 15. héten van vérvétel.
2015. márc. 13. 13:33
 14/15 anonim ***** válasza:
66%

En is kulföldön elek, itt csak 35 ev felett vegzik el a 12 hetes uh-ot, es csak keresre, mert egyre több tanulmany bizonyitja, hogy nem sokat er. Az AFP-t itt meg sem nezik, mert az meg egyaltalan nem ad megbizhato valaszt.

Nekem az orvosom azt tanacsolta, hogy ha biztosra akarok menni, akkor vegeztessek NIPT tesztet. A 11. heten volt egy vervetel, a magzati DNS-t kivontak a veremböl es minden szurhetö genetikai rendellenessegre szurtek, plusz megmondtak, hogy kislany lesz.

Az orvosom szerint a nyaki redö es az AFP csak eselyeket latolgat, de egyaltalan nem biztos, a magzatviz mintavetel pedig veszelyes lehet. Ez a vervetel teljesen rizikomentes. Egyetlen hatranya, hogy draga.

2015. márc. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Itt senki nem beszèlt afp- ről, ès a tarkóredő mèrès igenis fontos, sajnos tudom munka rèvèn ,hogy sok külföldi orszàg hozzààlàsa a terhessègekhez főleg az első 12-24 hètben minősíthetetlen!
2015. márc. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!